Nie jest trudno je zauważyć. Na pewno już kilka razy na nie trafiłaś na instagramie czy na ulicy. Kobiety je kochają, bo wystarczy chwila, by zwykłe, proste czy kręcone włosy zmienić w elegancką fryzurę w której świetnie wygląda się w pracy, wieczornym wyjściu czy niespodziewanej randce. Duża spinka z perłami, bo o niej mowa, została już okrzyknięta najmodniejszym akcesorium do włosów na Instagramie w 2019 roku. Dlaczego? Bo w 2 sekundy potrafi wszystko zmienić.

ZOBACZ TEŻ: COLOR NO COLOR: OTO NAJBARDZIEJ UWODZICIELSKI ODCIEŃ WŁOSÓW NA ŚWIECIE

Nie ma w tym nic odkrywczego – od dawien dawna wiadomo było, że wystarczy bardziej rzucający się w oczy dodatek, by zmienić wszystko. Wiedzą to na pewno te dziewczyny, które fascynowały się stylem serialowej Blair Waldorf z Plotkary i nosiły efektowne opaski na włosach. Szybko na pewno zorientowały się, że owszem, jeden dodatek wszystko zmienia… ale ile razy można go nosić? Raz, że nie zawsze do wszystkiego pasuje, a dwa – szybko się jednak nudzi.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że ostatnie lata upłynęły nam w sumie bez większych trendów na dodatki do włosów. Szybki kucyk, może delikatne ozdoby na wyjątkowe okazje, ale zdecydowanie bliżej nam było do zasady keep it simple, niż wrzucania na głowę 6 odmiennych rzeczy. Właśnie dlatego najlepsze w tych spinkach jest to, że nie zaburzają minimalistycznego myślenia o włosach, jednocześnie robiąc naprawdę dużą różnicę. Nie bez znaczenia jest też fakt, że kosztują gorsze m.in. na popularnej, chińskiej platformie Aliexpress. Co lepsi szperacze są w stanie znaleźć tam podobne ozdoby za kilka złotych w doskonałym stanie (polecamy zawsze sprawdzać opinie innych kupujących).

ZOBACZ TEŻ: 5 fryzur, które będą modne jesienią (ale warto nosić je już teraz)

Kiedy jeszcze wielka spinka z perłami może uratować Twoją głowę? We wszystkie te dni, kiedy masz gorszy dzień i nie wiesz zupełnie co ze sobą zrobić. Często jest tak, że budzimy się w dzień gorszych, miejscami przetłuszczonych albo napuszonych pasm i nie mamy pojęcia, co z nimi zrobić. Chyba już wiesz, że wystarczy jedno spięcie, by zupełnie zmienić ich wygląd. Dziękujemy Ci, perłowa spinko!

Zobacz na inspiracje prosto od influencerek z instagrama. Zaintrygowana?