Oscary to największe filmowe wydarzenie roku. Na Oscarową Galę przybywa co roku mnóstwo sław, którym przyglądają się czujne aparaty fotoreporterów z całego świata.

Gwiazdy od kilku miesięcy planują w co się ubrać, jakie dobrać dodatki, które buty założyć, jaką fryzurę nosić w tym najważniejszym dniu.

Tak misternie zaplanowana stylizacja często okazuje się jedną wielką klapą.

I tym razem nie obeszło się bez stylizacyjnych wpadek.

Według niektórych komentatorów na czerwonym dywanie pojawiły się m.in. gwiazdy, które założyły sukienki eksponujące ich niekiedy zbyt krągłe kształty. Inne założyły suknię, której kolorystka zwyczajnie nie pasowała do ich typu urody. Jeszcze inne postawiły na odważne kroje, nie zastanawiając się czy w takiej stylizacji będą wyglądać korzystnie.

Nas zawiodła m.in. kreacja Jennifer Hudson, która w pomarańczowej sukni z głębokim dekoltem wyglądała zbyt dojrzale i plastikowo. Nie przekonała nas również propozycja Melissy Leo, która wyglądała trochę jak ubrana w koronkową firankę.

Wyeksponować niedoskonałości z niewiadomych przyczyn postanowiły Hellen Mirren, Anette Bening, Sandra Bullock, Helena Bonham-Carter i Reese Witherspoon.

W oparciu o zagraniczne źródła i komentarze użytkowników dokonaliśmy wstępnej selekcji. Jednak ostateczną ocenę chciałybyśmy powierzyć Wam.

Którą kreację uważacie za najbardziej nietrafioną? A może nie zgadzacie się z poniższą listą? Zapraszamy do komentowania!


Nicole Kidman


Reese Witherspoon


Anette Bening


Celine Dion


Melissa Leo


Helena Bonham-Carter


Jennifer Hudson


Florence Welch


Sandra Bullock


Cate Blanchett