Olejki to prawdziwi cudotwórcy jeśli chodzi o pielęgnację skóry. Znamy właściwości tych najpopularniejszych: arganowego, lnianego, kokosowego. Warto poznać kolejny olejek warty uwagi: olejek z geranium.

Właściwości zdrowotne

Jest skarbem dla naszej urody, ale także dla zdrowia. Ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe – stosuje się go przy leczeniu chorób układu oddechowego, przeziębień, grypy, kataru, kaszlu, a także stanów zapalnych zatok. Jest prawdziwym wybawieniem jeśli chodzi o choroby skóry. Stosuje się go przy trądziku, egzemach, opryszczkach, łupieżu i rozstępach skóry. Przeciwdziała też nadmiernemu gromadzeniu płynów przed miesiączką oraz powstawaniu cellulitisu.

Jak sprawdzić, czy kupiłaś dobry olej arganowy?

Olejek ten pomoże także osobom zestresowanym z uwagi na jego działanie antydepresyjne. Zmniejsza on wyraźnie napięcia nerwowe, łagodzi bóle neuralgiczne i stany lękowe.

Olejek dla urody

Jest poważną konkurencją dla słynnego olejku arganowego. Olejek geraniowy wykorzystuje się jako składnik kremów i oliwek do masażu, ponieważ jest ekspertem w walce ze skórą pomarańczową.

Dodatkowo wyraźnie napina skórę, wygładza ją, zmniejsza zmarszczki i opóźnia starzenie się. Ponadto złuszcza martwe komórki skóry i regeneruje ją wspomagając powstawanie nowych komórek.

Olejek geraniowy pomoże wszystkich walczącym z niechcianymi przebarwieniami i bliznami. Przyspiesza on także krążenie krwi sprawiając, że skóra jest bardziej odżywiona i nabiera zdrowego odcienia.

Jak wyleczyć trądzik w dojrzałym wieku?

Przeciwbakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe właściwości sprawiają, że leczy infekcje, jest doskonałym sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem. Dodatkowo pomaga przywrócić równowagę skórze, więc jest doskonały zarówno dla suchej, jak i tłustej cery.

Na koniec prawdziwy hit: olejek pomaga w retencji wody i zwalcza obrzęki, jest więc doskonałym rozwiązaniem na podpuchnięte oczy! Skusicie się na zakup olejku z tej pięknej rośliny?

Olejek z geranium - skarb dla zdrowia i urody! (FOTO)
fot. StarStock