Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny dodatek wakacyjnych stylizacji. Jednak co lato, stajemy przed trudnym dylematem – które wybrać? Podpowiemy ci, jak to zrobić, by ukryć jej mankamenty i podkreślić zalety.

JAK STWORZYĆ NAJMODNIEJSZE FRYZURY TEGO LATA? WYSTARCZY KILKA PROSTYCH DODATKÓW!

Kwadratowa

Posiadaczki kwadratowej twarzy cechują się mocnymi rysami – szerokim czołem, mocno zarysowaną szczęką i kośćmi policzkowymi tej samej długości, co reszta twarzy.
Powinnaś sięgać po okulary, które złagodzą kanciaste rysy twarzy i zbliżą je lekko do owalu. Postaw na okrągłe modele, pilotki lub okulary w stylu kocie oko. Dobrze kontrastują z kształtem twarzy, przez co optycznie ją wyszczuplą.

Owalna

To najbardziej proporcjonalny i jednocześnie najbardziej pożądany kształt twarzy. Pasują do niego niemal wszystkie typy okularów. Od okrągłych, przez prostokątne, aż po motylki. Ważne jednak by nie przesadzać z ich szerokością. Zbyt szerokie mogą zaburzyć jej naturalne proporcje, dodatkowo poszerzając i tak już dość szerokie kości policzkowe.

Okrągła

Powinnaś postawić na kontrastujące oprawki. Okrągłe i owalne omijaj szerokim łukiem. Wybieraj te kanciaste – prostokątne, z ostrymi krawędziami, typu kocie oko. Krawędzie unoszące się ku górze, podkreślą kości policzkowe, co optycznie wyszczupli twarz.

Trójkątna

Twarz trójkątną, nazywaną też „w kształcie serca”, charakteryzuje szerokie czoło, wąski podbródek i mocno wystające kości policzkowe. Okulary powinny wyrównać jej proporcje. Wybieraj modele lekko zaokrąglone, pozbawione ostrych kątów i wyrazistych krawędzi. Idealnie sprawdzą się też okulary bez oprawek.

BIŻUTERYJNE HOT TRENDY W MODZIE FESTIWALOWEJ – TO BĘDZIEMY NOSIĆ!

Prostokątna

Twarz prostokątną, podobnie jak kwadratową, charakteryzują mocne, wręcz kanciaste rysy. Z tą różnicą, że jest raczej wąska, ale bardzo długa. Wyrównaj proporcje, sięgając po duże okulary z delikatnymi wąskimi oprawkami. Idealnie sprawdzą się modele okrągłe, owalne, czy pilotki.
Unikaj za to oprawek geometrycznych, w kształcie kwadratu i prostokąta.