Babiląd powstał w 2007 roku w Poznaniu i szybko stał się ważną przestrzenią kobiecych spotkań w tym mieście. Pierwszym wydarzeniem, które zorganizowały założycielki Babilądu, był Babi Targ. „Pomysł, który miał być jednorazową akcją, okazał się odpowiedzią na ogromne potrzeby. Każda i każdy z nas ma w szafach ubrania, których już nie nosi i nie chce ich po prostu wyrzucać na śmietnik, chce za to wiedzieć, do kogo trafią i cieszy się, gdy sprawiają radość komuś innemu”, czytamy w informacji prasowej.

Babi Targ w sieci

Babi Targ, który wyrósł na największą imprezę wymiankową w Polsce po raz pierwszy przenosi się do sieci! Dołącz do grupy, wystaw swoje rzeczy i wyszukaj perełki, wśród ubrań, które wystawiły inne osoby. Na Babim Targu w sieci możesz dać swoim ubraniom drugie życie, a przy okazji uzupełnić swoją garderobę na nadchodzące miesiące. Rozpocznij wiosnę w duchu less-waste!

Trendy vintage na 2021 rok, które pokochasz! Nie znajdziesz ich w sieciówkach, tylko second handach

Na czym dokładnie to polega?

1. Masz ubranie lub ubrania, których nie nosisz? Wystaw je na grupie używając formatki z sekcji „poradniki” w grupie Babi Targ w sieci.
2. Chcesz coś kupić? Przejrzyj ogłoszenia (także wyszukując słowa kluczowe, klikając w ikonę szkła powiększającego).
3. Trzymaj się zasady „kto pierwszy ten lepszy” (szczegółowo opisanej w regulaminie)!
3. Jeśli wszystko jest ok, umów się na wpłatę i odbiór lub wysyłkę.
4. Nie chcesz wystawiać ubrań w poście, wolisz to zrobić „na żywo”? Skorzystaj z opcji live. W weekend od 16 do 18 kwietnia. możesz połączyć się z nami na 10 minut i zaprezentować na żywo swoje perełki. Aby wziąć udział w prezentacji live, napisz na adres [email protected] i zarezerwuj termin.
5. Oglądasz prezentację live i chcesz coś kupić? Napisz komentarz pod filmem i od razu zarezerwuj daną rzecz.
6. Jeśli wszystko jest ok, umów się na wpłatę i odbiór lub wysyłkę.

Podoba Ci się ten pomysł? Dołącz do grupy i daj ubraniom drugie życie! Tutaj znajdziesz -> LINK DO GRUPY

 

 

Moda przyszłości w H&M: Trencze, buty, topy i sukienki wykonane z odpadów i materiałów eko