Ciepła odzież wierzchnia to tylko połowa sukcesu. Aby zadbać o swój komfort jesienią i zimą, warto starannie dobrać każdy element garderoby w tym bieliznę. Nie da się ukryć, że wilgotna koszulka przyklejona do ciała to nic przyjemnego i najprostszy sposób żeby zmarznąć. Na szczęście coraz więcej producentów odzieży oferuje oddychającą, szybkoschnącą bieliznę, odpowiednią zarówno na co dzień, jak i na dłuższe wycieczki w teren. Z myślą o naszej planecie firma Royal Robbins stworzyła tego typu produkty z oddychającego materiału stworzonego z fusów po kawie i poddanych recyklingowi plastikowych butelek.

Royala i Liz Robbins, założycieli Royal Robbins, śmiało można nazwać legendami wspinaczkowego świata lat 60-tych. To właśnie oni, wraz z grupą innych wspinaczy, rozpowszechnili ideę tzw. „czystego wspinania”, czyli zestawu praktyk i technik, pozwalających pokonywać duże ściany bez uszkadzania skał poprzez wiercenie i osadzanie punktów asekuracyjnych. Postępując właśnie w ten sposób zainspirowali wiele osób, które poszły w ich ślady i zaczęły praktykować taki styl wspinania. To doskonały przykład tego, że nawet drobne działania mogą przynieść ogromny skutek i przyczynić się do wprowadzenia realnych zmian.

„Menstruacja nie ma płci”. Powstała bielizna okresowa dla osób transpłciowych i niebinarnych

Bielizna, która pochłania nieprzyjemne zapachy

Wiara w moc nawet najmniejszych kroków od samego początku przyświeca pracownikom stworzonej przez Royala i Liz firmy, która nieustannie dąży do tego, by zmieniać świat na lepsze. Podejmując kolejne działania w kierunku bardziej zrównoważonej produkcji, projektanci i technologowie Royal Robbins chcą zadbać nie tylko o użytkownika, ale też o naszą planetę. Przykładem takiego rozwiązania może być wykorzystanie materiału S.Cafe, produkowanego z fusów po kawie oraz ze zużytych plastikowych butelek, do stworzenia oddychającej bielizny Readydry. Materiał zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów oraz jest wyjątkowo elastyczny. Takie cechy tkaniny gwarantują użytkownikowi komfort i wygodę przez cały dzień, w każdych warunkach. Produkty z serii Readydry spełniają także rygorystyczne normy certyfikatu Bluesign.

Szybkoschnąca, oddychająca, niezawodna

Wilgotne od potu ubrania nie należą do rzeczy, które sprzyjają dobremu samopoczuciu podczas jesiennych i zimowych wędrówek. Problemem nie jest jednak jedynie sam brak komfortu, ale też możliwość szybszego wychłodzenie organizmu. Właśnie dlatego warto wybrać termoaktywną odzież i bieliznę, wykonaną z szybkoschnących, oddychających tkanin. Różnica w porównaniu do innych włókien jest naprawdę duża. Dla przykładu – koszulki oraz inne produkty z serii Readydry od Royal Robbins schną trzy razy szybciej od ubrań z bawełny. Dla użytkownika oznacza to nieporównywalnie większy komfort podczas aktywności takich jak górskie wędrówki czy jazda na nartach lub snowboardzie.

Przyszłość naszej planety

Royal Robbins jest sygnatariuszem Karty Działań Przemysłu Modowego na rzecz Klimatu, powstałej pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych. Oznacza to, że firma zobowiązała się do podjęcia działań, które pozwolą osiągnąć wspólny dla całej branży cel, jakim jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 30% do 2030 roku. Dodatkowo sygnatariusze zadeklarowali współpracę opartą na dzieleniu się narzędziami lub zasobami, które pozwolą całej branży zmniejszyć wpływ na środowisko oraz opracować rozwiązania, dzięki którym uda się osiągnąć dekarbonizację przemysłu odzieżowego. Poza produktami wykonanymi z fusów po kawie i zużytych plastikowych butelek, Royal Robbins już teraz wprowadził także wiele innych, zrównoważonych rozwiązań

Podczas pokonywania kolejnych dróg wspinaczkowych Royal i Liz dążyli do pozostawienia po sobie jak najmniejszych śladów. Podobne wartości wyznają obecnie  pracownicy i projektanci marki. Każdego dnia dążą oni do tworzenia produktów jak najlepszych dla użytkownika w zgodzie ze środowiskiem i bez szkód dla naszej planety.

Została okrzyknięta najbardziej pożądaną trenerką fitness. Wiele kobiet chciałoby mieć jej figurę