Niezależnie od tego czy jesteś zwolenniczką hybryd, czy naturalnych paznokci – ta wiedza przyda się każdemu. W stylizacji paznokci kluczową rolę odgrywa nie tylko kolor, ale również dobrze dobrany kształt. Poznaj najlepsze propozycje.

Popularny, wylansowany przez Kylie Jenner styl na paznokcie w kształcie „trumienki” to jedna z najczęściej wybieranych propozycji. Jeśli jednak nie lubisz przedłużanych paznokci, aby stworzyć taki kształt na swojej naturalnej płytce, musisz najpierw uzyskać odpowiednią długość, tak aby można je było dostatecznie zwęzić z obu stron, a następnie wyrównać wierzchołek paznokcia.

ZOBACZ TEŻ: OTO POWÓD, DLA KTÓREGO NIGDY NIE POWINNAŚ SUSZYĆ WŁOSÓW BEZPOŚREDNIO PO KĄPIELI

Długie lub krótkie – owalne paznokcie sprawdzą się idealnie. Kształt ten jest również stosunkowo łatwy do uzyskania (wystarczy dobry pilniczek). To klasyczny styl zwykle wybierany przez osoby, które lubią krótkie paznokcie. Jest nie tylko wygodny, ale również pozwala uniknąć złamań.

Jeśli masz długie i wąskie palce kwadratowy kształt paznokci sprawdzi się idealnie, ale jeśli nie – lepiej z niego zrezygnuj. Płasko spiłowane paznokcie dają wrażenie dodatkowej szerokości, co nie wygląda dobrze.

Paznokcie w kształcie szpilki – bardzo długie i ostro zakończone. Mogą wyglądać groźnie, ale w rzeczywistości są bardzo delikatne i podatne na złamania, w szczególności na naturalnych paznokciach.

Migdałki zwykle są długie i lekko zwężone na końcówce – taki kształt, podobnie jak owalne paznokcie, pasuje niemalże dla każdego, wydłużając i wyszczuplając dłoń.

ZOBACZ TEŻ: MAKIJAŻ Z BROKATEM – MOŻESZ NOSIĆ GO NIE TYLKO W SEZONIE ŚWIĄTECZNYM.ZOBACZ JAK!

Zaokrąglone kwadraty (squoval) – z prostymi bokami i zaokrąglonym wierzchołkiem. To propozycja, która jest czymś pomiędzy prostym, kwadratowym kształtem i subtelnym owalem. Delikatne zaokrąglenie dobrze sprawdzi się w przypadku cienkich paznokci, ponieważ zmniejszy ryzyko złamań i pęknięć.

Który kształt wybieracie najczęściej?