Buty sportowe to istny „must have” w damskiej garderobie. Założymy je nie tylko do biegania czy na zajęcia fitness, ale także na spotkanie ze znajomymi czy do pracy. Ponadto każda z nas znajdzie coś dla siebie, gdyż wybór jest szokująco szeroki i nie sposób nie znaleźć nawet najbardziej unikalnych kolorów czy funkcji.

Do czego pasują buty sportowe?

Buty sportowe pasują do wszystkiego, ale to nas nie dziwi. Komfort noszenia, jaki ze sobą niosą, jest nieporównywalny względem szpilek czy kozaków. Natomiast wyglądem wcale nie zniechęcają, a wręcz przeciwnie, przyciągają uwagę za pomocą ciekawych dodatków czy połączenia kolorów oraz technik zszywania elementów. Dzięki temu w zależności od wybranego modelu i naszych upodobań możemy zestawiać je w rozmaitych stylizacjach na nieskończoną ilość okazji. Niektórzy nawet decydują się na zakładanie butów sportowych do sukienek na bankietach, gdyż nie czują się komfortowo w szpilkach. Jednak nie musimy iść w tak ekstremalne posunięcia. Obuwie tego typu zda egzamin w trakcie spotkań ze znajomymi czy podczas pracy, w której większa część dnia spędzamy na nogach. Oczywiście nie warto zapominać, że buty sportowe z reguły przeznaczone są do uprawniania sportu. Jednak tutaj znajdziemy odgałęzienia od klasycznych adidasów, np. buty do biegania damskie czy buty do tenisa.

Czym się kierować przy wyborze?

Wybór dobrych butów jest niezwykle istotny, gdyż to w nich później poruszamy się na co dzień. Dlatego powinniśmy wybrać te, które będą dla naszych stóp najlepsze. Za kluczową kwestię uznaje się stabilność. Nie warto decydować się na obuwie, które nie trzyma stopy w jednej pozycji, gdyż w ciągu dnia może to doprowadzić do powstawania otarć czy ucisku na palce. Drugą istotną rzeczą jest amortyzacja, gdyż pomaga ona chronić stawy oraz kolana przed skutkami chodzenia na twardym podłożu. Oczywiście nie można zapominać o komforcie noszenia. Jeżeli podczas przymierzania butów, coś nam przeszkadza, nie wmawiajmy sobie, że po jakimś czasie to się zmieni. Stawiajmy jedynie na te modele, które naprawdę są wygodne. Ważne są także kryteria marki, ceny, designu, gdyż to one wynikają z naszych preferencji czy upodobań. W przypadku damskich butów sportowych ważny jest również materiał. powinien on być oddychający i odporny na wszelkie interakcje z warunkami na zewnątrz.

Czy rodzaj butów sportowych ma znaczenie?

Do zakupu butów sportowych należy się dobrze przygotować. Warto zastanowić się, do jakich aktywności będziemy je wykorzystywać. Jeżeli zależy nam na codziennym użytkowaniu, dobrym wyborem są klasyczne buty sportowe. Jeżeli jednak mamy specyficzną dziedzinę na myśli, dobrze jest sprawdzić, jakie wymagania powinny one spełniać. Przykładowo obuwie do biegania musi być niezwykle odporne na ścieranie, gdyż w trakcie wysiłku dochodzi do intensywniejszego tarcia o powierzchnię niż gdybyśmy tylko po nim chodzili. Buty sportowe damskie powinny spełniać nasze oczekiwania i towarzyszyć nam przy różnych aktywnościach.

 

Artykuł partnera