Podróżowanie samolotem i latanie do różnych miejsc może być ekscytujące — bez względu na cel (służbowy lub wakacyjny).Kluczowa jest wygoda i jest to coś, z czym często podróżujący się zgodzą. Dlatego wybierasz najbardziej lekki bagaż, najlepsze możliwe linie lotnicze i najdogodniejsze godziny lotu. Kolejną rzeczą, na którą zawsze zwracasz uwagę, jest lista kontrolna dokumentów. Czy masz swoje dokumenty podróżne — paszport, wizy, ubezpieczenie itp. — w porządku? Czy odprawiłaś się online, aby uniknąć kolejek na lotnisku? Czy musisz spakować przekąski, aby czas postoju był znośny? Oto niektóre z typowych pytań, które krążą w Twojej głowie, gdy zbliża się zagraniczna podróż. Pod parasolem komfortu kryje się też odzież. Jeśli jesteś jak większość osób często podróżujących, prawdopodobnie poprzedniego wieczoru ustalasz, w co się ubierzesz podczas długiego lotu.

Tylko dlatego, że wygoda jest ważna, nie chcesz rezygnować ze stylu. W końcu chcesz czuć się dobrze również w podróży, ponieważ to, w co się ubieramy, ma wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli obcisłe dżinsy są Twoim ulubionym wyborem pod względem stylu, być może rozważałaś wybranie ich na podróż samolotem. Ale stewardessy i eksperci lotnictwa mają wiele powodów, dla których warto porzucić obcisłe jeansy podczas lotu samolotem.

Obcisłe jeansy są groźne dla zdrowia – to NIE żart

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego lotniska są często pełne ludzi w wygodnych, luźnych ubraniach (niektórzy nawet w sportowych spodniach od dresu)? Cały proces latania — przebywanie na lotniskach, siedzenie na niewygodnych siedzeniach, rozciąganie się w ciasnych przestrzeniach i korzystanie z zatłoczonych toalet — wymaga łatwości poruszania się. A obcisłe dżinsy nie są do tego stworzone.  Wzdęcia i ograniczające ubrania też nie są mile widziane. Na wysokościach rozszerzają się gazy w jelitach. Nie chcesz chyba męczyć się w takim stanie w skinny jeansach?

Stewardesa American Airlines, Andrea Fischbach w jednym z wywiadów stwierdziła, że pasażerowie muszą być również zaniepokojeni rozwojem zakrzepicy żył głębokich  – sytuacji medycznej, w której w żyłach nóg tworzą się skrzepy krwi. Więc noszenie odzieży, która pozwala na ruch jest ważne, ponieważ chcesz mieć pewność, że twoja krew płynie tak, jak powinna. Więc jeśli musisz wybrać dżinsy, wybierz rozciągliwą i wygodną parę.

Cleo pozuje w jacuzzi. Internauci patrzą na jej twarz

Sonda

makijaż na wielkanoc

Po kim odziedziczyłaś urodę?