Zaopatrując się w najmodniejsze buty 2023 roku, możesz pomyśleć o zrobieniu nalotu na szafę babci. Nowy rok sprawi, że zrzucisz trampki i niebotyczne szpilki i zdecydujesz się na kompromis w stylu retro: obcasy francuskie. Są one stosunkowo krótkie, ale w latach 50. były najpopularniejszym rodzajem obcasów dla młodych dziewcząt, które nie mogły jeszcze chodzić na wysokich obcasach. Z czasem jednak stały się podstawą mody dla kobiet w każdym wieku. Były noszone przez ikony, takie jak Audrey Hepburn i Jackie O w latach 60. Później pokochały je supermodelki, a nawet sama księżna Diana w latach 90.

Gigi Hadid w skromnej stylizacji w stylu lat 90. i dziwnych klapkach na obcasie

Co to obcasy francuskie?

Niskie obcasy są praktyczne, ponieważ mogą być idealną opcją do wydłużenia nóg bez chybotania, które towarzyszy noszeniu wysokich obcasów. Dodają wystarczająco dużo wzrostu dla drobnych kobiet, bez dodawania zbyt wiele dla tych, które są naturalnie wysokie. PopSugar poleca tego typu obuwie w jaskrawych lub metalicznych kolorach. Obcasy francuskie mogą być nawet ponadczasowe, gdy zostaną wystylizowane z nowoczesną stylizacją. Jeśli zdecydujesz się pożyczyć nostalgiczną parę szpilek z szafy swojej babci, poszukaj tych, które są eleganckie i proste. Czarne, minimalistyczne szpilki bez detali definiujących epokę (takich jak zbyt duże sprzączki lub zapiekane brzegi) z większym prawdopodobieństwem będą dziś wyglądać równie świeżo, jak dekady temu. Obcasy francuskie to idealne buty na co dzień: można je stylizować ze wszystkim, od szortów rowerowych i dżinsów w stylu vintage po elegancką sukienkę.

Kozaki na takim obcasie bezproblemowo łączą się z nieco bardziej eleganckimi stylizacjami, a także mogą uwydatnić swobodny styl uliczny. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, wpasuj się w ten trend dzięki prostej parze szpilek z paskami.

Sonda

obcasy francuskie

Masz w swojej kolekcji buty na obcasie francuskim?