Lil Couture to nowa polska marka odzieżowa dla najmłodszych, stworzona z myślą o powrocie do tradycji. Ubranka szyte są w Polsce z myślą o dziewczynkach, które nie boją się modowych eksperymentów i świadomie wybierają to, w co się ubierają.

Lil Couture jest marką powstałą w 2020 roku, stworzoną przez Sandrę Olszewską – miłośniczkę mody, byłą studentkę renomowanej uczelni mody i kostiumografów MSKPU. Wizja, która towarzyszyła mi od początku budowania marki, to przede wszystkim chęć stworzenia współczesnego brandu dla najbardziej wymagających klientów, czyli tych najmłodszych. Wszystko po to, aby te cudowne, beztroskie lata na długo zapisały się w pamięci naszych pociech, mówi projektantka.

Trzy podstawowe cechy, które przewodzą marce, to tradycja i obyczajowość, harmonijny świat natury i funkcjonalny minimalizm. Lil Couture szczególnie dba o formę i jakość wykonania. Każde ubranko, które oferuje, zostało uszyte ręcznie przez zespół doświadczonych krawcowych. Dodatkowo, projekty wyróżniają się bardzo wysoką jakością materiałów – w większości posiadają certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®, świadczący o bezpieczeństwie produktów tekstylnych, co jest szalenie istotne z punktu widzenia każdej mamy.

Lil Couture

Powrót do natury

Lil Couture to marka, która stawia na brak sztywnych ram. Chociaż w pierwszej kolekcji znajdziemy typowo dziewczęce sukienki, to starają się otwierać na pewnego rodzaju płynność w ubieraniu, stąd w kolekcji 2020 swoje miejsce znalazły również typowo „chłopięce” ogrodniczki.

Modne akcesoria. Czasem nie zwracasz na nie uwagi, a mogą genialnie podkręcić każdą stylizację!

Atutem marki są również przystępne ceny, co umożliwia dziewczynkom zabawę modą, żonglerkę przeróżnymi zestawami czy stylizacjami. Materiały, kształty, a także wzory, które pojawiają się w kolekcji są dla założycielki marki symboliczne. To swego rodzaju powrót do natury, bliskiego obcowania z przyrodą oraz dostrzegania piękna i subtelności w otaczającym świecie. Stąd w ofercie znajdziemy wiele kwiatów, koronek czy drewnianych elementów, mówi założycielka firmy. Z perspektywy dziecka najważniejsze są wygoda, kolor i materiał. Dlatego, też ubranka, które szyjemy, współgrają z sylwetką najmłodszych i nabierają jeszcze większego charakteru dzięki reakcji na ich dynamikę, dodaje.

Lil Couture

Bez nadprodukcji i szycia hurtowego

Lil Couture (czytane jako / lil; kutjur), szyjąc ubranka, które wymykają się z tzw. sezonowości, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom każdej mamy. Sukienki, bluzki, koszule czy spodnie z kolekcji 2020 doskonale sprawdzą się zarówno w letnich jak i nieco bardziej jesiennych, czy nawet zimowych stylizacjach. Dzięki temu ich użyteczność jest znacznie dłuższa i wpisuje się w tak ważną dziś walkę z konsumpcjonizmem.

Podobnie jak w naturze tak i podczas produkcji, równowaga jest bardzo istotna dla założycielki marki. Unika nadprodukcji i szycia hurtowego. Wszystkie zamówienia realizuje w limitowanych ilościach. Nie bez powodu każda z kolekcji będzie składała się z niewielkich kompozycji.

Miękkie koronki, piękne materiały i unikatowe elementy ozdobne to charakterystyka pierwszej kolekcji, którą już dziś możecie zobaczyć na stronie: https://lilcouture.pl/

Lil Couture  Lil Couture

Lil Couture