Wzrost zainteresowania chirurgią plastyczną jest niezaprzeczalny. Wizyta w gabinecie medycyny estetycznej staje się tak samo częsta (jeśli nawet nie bardziej) jak wizyta u stomatologa. Botoks stal się tak powszechny, że oferują go nawet niektóre sklepy (Superdrug).

ZOBACZ TEŻ: JAKIE ZABIEGI KOSMETYCZNE MOŻESZ BEZPIECZNIE WYKONAĆ W DOMU?

Ale co zrobić w sytuacji, kiedy panicznie boisz się igieł? Albo po prostu nie chcesz posunąć się aż tak daleko w kwestii dbania o swój wygląd?

Na szczęście oprócz botoku, istnieją również inne profesjonalne zabiegi, które pomogą Ci zachować młody wygląd na dłużej.

Peeling chemiczny to jeden z tych zabiegów, od których powinnaś zacząć, jeśli chcesz, by Twoja skóra na dłużej pozostała gładka i promienna. Dr Lorraine Hill mówi: Peeling likwiduje drobne zmarszczki, a także nadaje skórze świeży wygląd.

ZOBACZ TEŻ: ODKURZANIE WŁOSÓW. DZIĘKI TEJ METODZIE POZBĘDZIESZ SIĘ ZNISZCZEŃ RAZ NA ZAWSZE

Maski kolagenowe pomagają wygładzić skórę i jednocześnie poprawiają jej jędrność i uniosą górne warstwy skóry właściwej.

Retinol to numer jeden w walce ze zmarszczkami. Ten energetyczny składnik przeciwdziałający starzeniu pomoże pozbyć się drobnych linii i zmarszczek w domowym zaciszu.

Co Wy na to?