Spódniczki w długości mini pojawiły się w wielu jesiennych kolekcjach najbardziej uznanych projektantów. Fakt – z naszym klimatem jesienią można sobie pozwolić na krótką spódniczkę tylko we wrześniu i to zazwyczaj jedynie w kilka wyjątkowo słonecznych dni, ale poniższe wskazówki są na tyle uniwersalne, że przydadzą się i w nadchodzącym sezonie wiosennym.

Mini spódniczka to, podobnie jak wysokie kozaki, dość ryzykowny element garderoby. Łatwo tu o przesadę i w efekcie uzyskanie taniego, wulgarnego wyglądu. Tak więc co zrobić, aby tego uniknąć?

1. Dodaj warstw. Mini spódniczka raczej nie będzie wyglądała elegancko, jeśli zestawisz ją tylko z prostą koszulką. Prostym i efektownym rozwiązaniem może okazać się narzucenie na wierzch jeszcze jednej warstwy, aby strój wyglądał na bardziej przemyślany. Ciekawym wyborem będzie dodanie kamizelki, tak jak na zdjęciu.

2. Zakryj się! I nie chodzi tu tylko o nogi – strój będzie wyglądał na bardziej wysmakowany, jeśli przykryjesz też ramiona. Na nogi możesz wciągnąć kryjące rajstopy – czarne to najbardziej klasyczny wybór, ale jak już pisaliśmy w tym sezonie w sklepach powinny się pojawić i inne odcienie. Na ramiona możesz narzucić żakiet lub kurteczkę z krótkimi rękawami.

3. Przyciągnij wzrok do swoich stóp. I w żadnym razie nikt tu nie mówi o białych kozaczkach! Możesz wybrać buty w odważnym kolorze lub o ciekawym, oryginalnym fasonie. Najwyższa cholewka, na jaką powinnaś sobie pozwolić, to ta sięgająca kostki. Interesujące buty dadzą wrażenie, że odsłoniłaś nogi właśnie po to, aby je wyeksponować.

4. Wybierz luźny fason. Najmodniejsza obecnie mini spódniczka to ta o luźnym fasonie, uszyta z wielu warstw lub przyozdobiona licznymi falbanami. Dzięki temu, że nie będzie opinać ciała całość stroju zachowa dobry smak.

5. Wybierz bardzo kobiecą górę stroju. Delikatna bluzeczka z riuszkami, żabotami i marszczeniami nada całości romantyzmu i „zmiękczy” całość stroju. Pamiętaj jednak, że przy mini spódniczce głębokie dekolty są absolutnie zabronione!

6. Zbalansuj strój. Znasz zasadę: luźny dół, obcisła góra i na odwrót? Postąp podobnie przy kompletowaniu stroju z użyciem krótkiej spódniczki – narzuć na wierzch bardzo modną w tym sezonie przydużą marynarkę, luźną koszulkę, sweter albo bluzę.

Na zdjęciach kolejno spódniczki projektu: Twenty8Twelve, Leifsdottir, Elizabeth and James, Rory Beca, BCBG Max Azria, Gryphon.