Potrzebujesz przepisu na udaną stylizację, a goni Cię czas? Postaw na klasykę, która zawsze wygląda dobrze i niezwykle stylowo: marynarkę i jeansy. To idealny komplet na jesienne chłody. Możesz go stosować zarówno jako elegancki ubiór na spotkanie biznesowe, jak i na co dzień, do pracy lub na zakupy. To połączenie uwielbiają gwiazdy! Odkryj urok smart casual.

Dagmara Kaźmierska bez makijażu i doczepionych sztucznych rzęs. Po raz pierwszy!

Smart casual

Marynarka i jeansy należą do stylu smart casual, czyli codziennej elegancji. Te uniwersalne stylizacje mogą nadać się zarówno w codziennych sytuacjach, jak i tych, które wymagają nieco bardziej eleganckiego ubioru. Diabeł tkwi w szczegółach: o tym, czy połączenie to będzie bardziej codzienne, czy eleganckie, decydować będą szczegóły. Warto na nie zwrócić uwagę, gdy decydujesz się na ten zestaw.

Marynarka

O charakterze marynarki decyduje głównie materiał z którego jest wykonana. Możesz postawić na gładką, klasyczną bawełnę w czarnym kolorze, skórę, sztruks lub tweed. Grubość i faktura tkaniny jest czymś, co odróżnia marynarki casualowe od eleganckich. Istotna jest również długość i krój – te krótsze o bardziej dopasowanym kroju wyglądają bardziej oficjalnie niż proste i sięgające za talię.

Jeansy

Aby stworzyć idealny zestaw, dobierz do marynarki odpowiednie jeansy. Do bardziej codziennych marynarek dobierz luźniejsze jeansy w jednym z modnych krojów. Mogą to być jeansy z dziurami albo mom jeans. Jeśli chcesz zachować nieco bardziej oficjalny look, zdecyduj się na rurki w czarnym lub klasycznym kolorze z podwyższonym stanem. Smart casual daje nam szerokie pole do popisu, dlatego nie obawiaj się tworzyć połączenia ulubionej pary jeansów z marynarką.

Nie akceptujesz szkodliwej chemii? Poznaj Martę i Karinę, które stworzyły wspaniałe kosmetyki naturalne do pielęgnacji domu

Smart casual na co dzień

Polskie gwiazdy uwielbiają tego typu połączenie. Bardzo często możemy zobaczyć ich stylizacje z wykorzystaniem marynarki i jeansów. Do ich fanek należą między innymi Małgorzata Kożuchowska, Julia Wieniawa, Anna Lewandowska, Sara Boruc lub Małgosia Socha. A jak Wam się podobają tego typu stylizacje? Poniżej przedstawiamy Wam kilka przykładów!