Pocenie się jest całkowicie naturalnym procesem, jednak w wielu przypadkach może powodować dyskomfort i zakłopotanie. Okazuje się, że popularne zabiegi kosmetyczne, których zadaniem jest wygładzenie zmarszczek, mogą również pomóc zwalczyć problem potu, jeśli Twój antyperspirant nie spełnia swojego zadania w stu procentach.

ZOBACZ TEŻ: ZAUWAŻYŁAŚ, ŻE KSIĘŻNA KATE MIDDLETON ZAWSZE NOSI TĘ JEDNĄ FRYZURĘ?

Dr Sarah Shah wyjaśnia Botoks był od dawna stosowany w wielu dziedzinach medycyny, na przykład w leczeniu skurczów mięśni i niektórych przypadkach bólu głowy. A najnowszym zastosowaniem jest leczenie nadmiernego pocenia się pod pachami.

Osoby w problemem nadmiernej potliwości mogą pocić się nawet wtedy, gdy jest chłodno lub pozostają w stanie spoczynku. Zwykle dotyczy to rąk, stóp i pach – ze względu na stosunkowo wysoki poziom gruczołów potowych w tych obszarach.

ZOBACZ TEŻ: CO SIĘ DZIEJE Z KARLEM LAGERFELD’EM?

Cały zabieg polega na posypaniu specjalnym proszkiem skóry w celu zidentyfikowania miejsc o największej aktywności potowej. Następnie punktowo wstrzykiwany jest botoks, który tymczasowo blokuje nerwy stymulujące proces pocenia

Co Wy na to?