Dla wielu kobiet zmywanie makijażu to udręka. Tak! Nie lada wyzwaniem po ciężkim dniu jest wskrzeszenie sił na wykonanie jakichkolwiek czynności związanych z pielęgnacją skóry. Nawet jeśli są to podstawy. Wtedy z pomocą przychodzą gwiazdy. Stają się inspiracją, zwłaszcza wtedy, kiedy to, co mówią, jest wsparciem wewnętrznego leniucha.

Triki urodowe Claudii Schiffer

Kiedy legenda światowego modelingu daje nam beauty wskazówki, przyjmujemy je bez kwestionowania. Kiedy tą modelką jest Claudia Schiffer, nasze zainteresowanie trikami urodowymi wzrasta jeszcze bardziej. Ikona lat 90. wyjawiła pewien kontrowersyjny schemat. Tę zasadę urodową Claudia Schifer łamie od lat. Co więcej, do jej łamania namawia wszystkie kobiety.

Śpię w makijażu. W zasadzie wygląda to naprawdę dobrze. Nie zmywam makijażu z oczu i zatrzymuję jego resztki. To szalone! Po raz pierwszy usłyszałam o tym w latach 90., współpracując z Ellen von Unwerth, niemiecką fotografką. Byliśmy w Maroku z makijażystką Laurie Starrett, która wciąż powtarzała: „Czy możesz spać dziś w makijażu, ponieważ następnego dnia wyglądasz o wiele lepiej”.

Make up Claudii Schiffer

To zaskakujące wyznanie modelka uzupełniła także opowieścią o swoich ulubionych kosmetykach. Makijaż jest dla niej pewnego rodzaju zbroją i sposobem na wrodzoną nieśmiałość, dlatego kosmetykiem, z którym się nie rozstaje, jest podkład. Modelka ujawniła także, że lubi malować rzęsy grubą warstwą maskary. Podstawą make upu Claudii Schiffer jest rozświetlacz oraz błyszczyk. Według modelki te dwa kosmetyki są gwarancją świeżego wyglądu pod koniec dnia.

Zmywanie makijażu

Wróćmy do meritum artykułu, czyli zmywania makijażu. Pamiętajcie, że podstawowym trikiem urodowym każdej kobiety powinno być regularne oczyszczanie twarzy i zmywanie makijażu! Wszystkie porady gwiazd należy właściwie interpretować. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Kurz uliczny, spaliny oraz inne szkodliwe dla skóry czynniki zewnętrzne są mieszanką, której nasza skóra długo nie udźwignie!

ZOBACZ TEŻ: JAK I KIEDY ZMYWAĆ MAKIJAŻ

Dacie się namówić Claudii Schiffer?

#FBF RG @britishvogue October 1989. My very first British Vogue cover 📸 by @herbritts. X #CLAUDIA30YEARS

Post udostępniony przez Claudia Schiffer (@claudiaschiffer)

Enjoy your weekend…💕💙☁️ X #weekendvibes #claudiaschiffer #colorful

Post udostępniony przez Claudia Schiffer (@claudiaschiffer)