Wśród odzieży użytkowej, skórzanych uprzęży i dzianinowych sukienek z kolekcji Dion Lee na jesień 2022 podczas New York Fashion Week, na wybiegu stale pojawiał się jeden wyróżniający się dodatek: maski ze stringów. Australijski projektant, znany ze swoich wyjątkowych stylizacji, często wyznacza trendy w stylu ulicznym i na czerwonym dywanie. Jest więc prawdopodobnie kwestią czasu, zanim sławni fani marki, a w tym Megan Fox, Dua Lipa i gwiazda serialu „Euforia”, Alexa Demie, zaczną występować w tym wyjątkowym akcesorium.

Modne stylizacje, które zawładną Twoją garderobą w lutym

New York Fashion Week: pokaz Dion Lee

Na pokazie Dion Lee modelki prezentowały na nosie i ustach materiał w kształcie stringów z jasnoniebieskiej koronki, uszyty z tego samego materiału, co ich stylizacje. Lee powiedział, że czerpał inspirację ze swojego otoczenia. Może nie są to najbardziej praktyczne maski, z jakimi się spotkałaś, ale z pewnością wywołują one pewną debatę. Jak zauważył jeden z użytkowników Twittera osłonki te mogą nawiązywać do ruchu sprzeciwiającemu się noszeniu maseczek. Osoby reprezentujące ruch próbowały wchodzić na pokłady samolotów nosząc bieliznę na twarzy lub pojawiali się na rozprawach sądowych w czarnych koronkach okrywających usta.

Być może te maski projektantów są właśnie satyryczną odpowiedzią na te oburzające doniesienia prasowe. Pomijając komentarz na Twitterze, musisz pochwalić Lee za wzbudzenie zainteresowania tematem i wniesienie odrobiny humoru na wybieg.

Nareszcie! „Stranger Things” powraca z czwartym sezonem i aż dwiema datami premiery