Niedawno pisaliśmy o triumfalnym powrocie sławnej modelki Kristen McMenamy. Ta modelka o oryginalnym, wymagającym typie urody pojawiła się niedawno między innymi w Vogue i Dazed and Confused.

To, co bez wątpienia wyróżnia ją teraz wśród rzeszy modelek i gwiazd, to oprócz charakterystycznych rysów, imponujące długie włosy w naturalnym kolorze. Siwym. Modelka zrezygnowała z farbowania sześć lat temu i pielęgnuje swoje włosy takie, jakie są.

Kristen zawsze wyprzedzała trendy i nie obawiała się oryginalnych rozwiązań. Była jedną z modelek, które podważyły klasyczne piękno w typie Cindy Crawford. Jak widać, nie rezygnuje z manifestowania swojej osobowości. Oto, jak uzasadnia, dlaczego nie chce poprawiać natury: ”Nie można stać w miejscu. Można się starzeć i nadal być rock’n’rollowym”.

Czy trzeba dodawać coś więcej?

Na rodzimym podwórku podobną filozofię wyznaje pisarka Manuela Gretkowska, która również nie farbuje włosów. ”Kolor, ten prawdziwy, jest prawdziwym tłem twarzy, a nie wymalowaną dekoracją” – powiedziała w wywiadzie dla Twojego Stylu.