Wiadomym jest, że osoby pragnące chwalić się białym, filmowym uśmiechem muszą zrezygnować z palenia papierosów, nadmiernej ilości kawy i pamiętać o regularnym myciu zębów najlepiej szczotką elektryczną.

Nie każdy chce zdecydować się na kosztowne wybielanie zębów, czy inne zabiegi rozjaśniające trwale niszczące szkliwo.

Istnieją jednak naturalne sposoby na nieinwazyjne poprawienie koloru naszych zębów, które bez problemu wypróbujesz we własnym domu.

Przedstawiamy kilka z nich:

1. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to najpopularniejszy, domowy specyfik służący do wybielania zżółkniętego szkliwa. Należy jednak pamiętać, że nie należy stosować jej zbyt często, ponieważ jej wpływ na szkliwo nie jest obojętny.

Jak używać sody? Namocz szczoteczkę w roztworze i starannie umyj zęby. Taki zabieg zahamuje rozwój bakterii i oczyści zabrudzone szkliwo.

2. Cytryna

Jak powszechnie wiadomo, cytryna ma działanie rozjaśniające. Działa ona w ten sposób nie tylko na blond włosy nadając im złociste refleksy, ale i na nasze szkliwo.

Kilka dni przed ważnym wyjściem, regularnie co kilka godzin pocieraj zęby białą stroną skórki od cytryny. Już po pierwszym użyciu zobaczysz pierwsze efekty.

Pamiętaj, by nie stosować tego zabiegu zbyt często, ponieważ kwas cytrynowy przy dłuższym kontakcie ze szkliwem może wpłynąć na nie negatywnie.

3. Szałwia

Szałwia to najbardziej delikatny i niegroźny środek rozjaśniający zęby.

Dokładnie umyty listek świeżej szałwii nałóż na szczoteczkę i umyj nią zęby. Stosuj tę metodę aż do poprawy koloru zębów.

4. Węgiel i anyż gwieździsty

Mieszanka powstała ze zmieszania proszku z rozkruszonego węgla drzewnego i zmielonego anyżu gwiaździstego pozwoli usunąć osad, z którym nie może poradzić sobie zwykła pasta.

Nałóż mieszankę na szczoteczkę i delikatnie, okrężnymi ruchami umyj zęby. Po usunięciu osadu od razu wydadzą się bielsze!

5. Sól kuchenna

Sól to łatwy i tani sposób na wybielenie zębów w domowym zaciszu, jednak nie należy zapominać, że ma ona działanie zakwaszające, a stosowana w nadmiarze może uszkodzić szkliwo. Stosuje się ją podobnie jak sodę – nanosi na szczoteczkę i dokładnie myje się zęby.

Pamiętaj, żeby stosując powyższe metody nie zapominać o regularnym myciu zębów pastą – najlepiej taką, nadającym lekki, niebieski połysk optycznie wybielający zęby!