Znane marki odzieżowe coraz częściej rezygnują ze stosowania materiałów pochodzenia zwierzęcego. Jakiś czas temu ze sklepowych półek zaczęły znikać swetry z angory, kolejnym krokiem jest wycofywanie się z naturalnych futer. Taka decyzja zapadła ostatnio w koncernie LPP, który jest właścicielem takich marek jak Reserved, Tallinder, Mohito, Cropp, House i Sinsay.

ZOBACZ: ZARA WYCOFUJE SIĘ ZE SPRZEDAŻY PRODUKTÓW Z ANGORY

– Spółka LPP, będąca największym koncernem odzieżowym w Polsce, zarządzająca markami Reserved, Tallinder, Mohito, Cropp, House czy Sinsay zrezygnowała ze stosowania naturalnych futer. Kolekcje wszystkich 6 marek, począwszy od bieżącego sezonu jesień / zima 2016 są całkowicie ich pozbawione. Na decyzję LPP wpłynęły oczekiwania konsumentów, dla których prawa zwierząt mają coraz większe znaczenie. i LPP w ten sposób dołączyła do międzynarodowej kampanii Fur Free Retailer – Sklepy Wolne od Futer.

Decyzja o przystąpieniu do kampanii Sklepy Wolne od Futer dotyczy wszystkich marek należących do firmy. Oznacza to, że w ich kolekcjach nie pojawią się już nigdy naturalne futra w żadnej formie, także jako dodatki i obszycia zimowych kurtek. Spółka podpisała w tej kwestii porozumienie ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki.

Mając na uwadze coraz większą świadomość dotyczącą kwestii ochrony praw zwierząt oraz oczekiwania naszych klientów w tym obszarze, a także wyzwania dotyczące redukcji wpływu, jaki nasza działalność wywiera na środowisko naturalne, podjęliśmy decyzję o całkowitej rezygnacji z wykorzystywania naturalnych futer w ofercie wszystkich naszych marek. W związku z tym zawsze, gdy wizja projektanta i aktualny trend uwzględniać będą motywy zawierające futra, podobnie jak część naszych rynkowych konkurentów, nasze marki stosować będą najwyższej jakości surowce syntetyczne. Ta decyzja to kolejny ważny krok, którego efektem jest zwiększanie przejrzystości łańcucha dostaw poprzez świadomy dobór surowców wykorzystywanych do produkcji naszych kolekcji – tłumaczy decyzję Marta Chlewicka, rzeczniczka prasowa LPP.

ZOBACZ TEŻ: PROWOKACJA, SZTUKA, MODA?

Brawo!

Naturalne futra? Na pewno nie w Reserved, Mohito i innych markach LPP

Naturalne futra? Na pewno nie w Reserved, Mohito i innych markach LPP