Kokosowe włosy to najnowszy trend w koloryzacji, który polecany jest szczególnie dla brunetek – u nasady włosy mają odcień ciemnobrązowy, a jasne pasma przeciągają się na całej długości i końcówkach. To nowa wersja popularnego bronde, którą pokochały kobiety na całym świecie – potwierdzają to setki zdjęć opublikowanych na Instagramie i Pinterescie.

ZOBACZ TEŻ: GWIAZDY KOCHAJĄ TEN NOWY TREND W MAKIJAŻU OCZU

Zazwyczaj bronde, które łączy w sobie odcienie blondu i brązu, skupia się na tym, by na całości włosów dominował ciemny odcień. Z kolei kokosowe włosy oznaczają nie tyle mieszanie się dwóch kolorów, co bardziej ich stopniowe zacieśnianie się. To nasycony, ciemny kolor, który miękko przechodzi i rozpływa się na końcach w jasne pasma. – wyjaśnia Amy Rexroth stylista z Baltimore.

Cały proces rozpoczyna się od barwienia naturalnych włosów na ciemny kolor, by dodać im głębi i wyraźnego wymiaru od nasady , dzięki czemu blond pasma na końcach wyglądają na jeszcze jaśniejsze. Następnie włosy są malowane na jasny blond popularną techniką topienia kolorów, dzięki czemu przejścia wyglądają bardzo naturalnie.

ZOBACZ TEŻ: SZYBKA REGENERACJA – MIĘKKIE I GŁADKIE DŁONIE W KILKA MINUT

Ta technika koloryzacji jest szczególnie polecana dla brunetek, ponieważ ich włosy od nasady są już naturalnie ciemne. Kokosowe włosy to sposób na zachowanie ich w dobrej formie. Bogaty, wymiarowy efekt z jasnymi pasmami to opcja idealna, dzięki której nie będziesz musiała martwić się o odrost, ponieważ ich wygląd będzie równy niezależnie od tego ile czasu minie od wizyty u fryzjera.

Co Wy na to?