Instytut PANTONE wydał raport, w którym prognozuje najgorętsze kolorystyczne trendy jesieni 2020. Korzystano przy tym z narzędzia opartego na sztucznej inteligencji. Jakie będą najmodniejsze kolory jesieni 2020?

Modna koloryzacja na nadchodzący sezon. Ten kolor będzie hitem! Poznaj najnowsze trendy przed wszystkimi!

Najmodniejsze kolory jesieni 2020: odcień roku

Instytut PANTONE był firmą znaną głównie w branży poligraficznej, jednak znaleźli na siebie sposób, który pozwolił im się wypromować. Teraz słyszeli o nim niemalże wszyscy! Głównie za sprawą ich „koloru roku”, który jest za każdym razem hucznie ogłaszany. Wówczas piszą o nim największe portale modowe, graficzne czy wnętrzarskie. Jednak to nie wszystko! Obecnie Instytut wydał przewidywania dotyczące najmodniejszych kolorów jesieni. Ten wybór zaskakuje!

Najmodniejsze kolory jesieni 2020: raport

Raport powstał przy współpracy z Heuritech, która udostępniła Instytutowi PANTONE narzędzie oparte na sztucznej inteligencji. Z jego pomocą przeprowadzono analizę trendów i wyodrębniono, jakie kolory będą najmodniejsze! W Europie moda skupi się wokół pięciu gam kolorystycznych: miętowej, pastelowej, kolorów ziemi, niebieskościach i różach. Te wybory są nieco zadziwiające, ponieważ mięty i pastele do tej pory kojarzone były z letnią modą. Jak widać, prognozy przewidują, że zostaną z nami na dłużej.

Najmodniejsze kolory jesieni 2020: zaskakujące wybory

Wśród każdej z grup kolorystycznych wyodrębniono konkretne odcienie, które będą absolutnymi hitami! Spośród mięt najbardziej pożądany będzie kolor Misty Jade. Ten kolor już podbił nasze serca, bo nawet podczas lata jest jednym z najmodniejszych na Instagramie. Wśród pasteli króluje Lupine, czyli delikatny fiolet, który również już zaczął pojawiać się w najnowszych kolekcjach sieciówek. Na pastelowym podium znalazły się także odcienie Blue Topaz oraz Blushing Pink. Kolory ziemi, które są jednym z najmocniejszych trendów tego lata, również z nami pozostaną. Zwłaszcza odcień Tawny Birch. Niebieskościami zawładnie Blue Bird, czyli przepiękny, mocny odcień. Będzie idealnym przełamaniem jesiennej słoty. W różach numer jeden jest równie mocnym odcieniem – to Pink Lemonade.

Kurtka w stylu biker to mocny trend na jesień. Teraz dostaniesz ją o połowę taniej!

Najmodniejsze kolory jesieni 2020: jaka będzie jesień?

Jeśli przewidywania Instytutu PANTONE się sprawdzą, nasza jesień będzie pełna koloru. Wygląda na to, że ciemne brązy, szarości i żółcienie w tym roku zostaną w naszych szafach. Idealny kontrast do typowej jesiennej polskiej pogody! Zerknijcie do całego raportu, aby poznać wszystkie szczegóły!

Najmodniejsze kolory jesieni źródło: Instytut PANTONE i Heuritech