Czy gusta kobiet i mężczyzn w kwestii damskiego stroju bardzo się różnią? Magazyn Marie Claire postanowił to sprawdzić i przeprowadził ankietę dotyczącą kostiumów kąpielowych. 100 losowo wybranych panów zapytano o to, jaki krój podoba im się najbardziej. Przedstawiono różne modele strojów i poproszono o odpowiedź, czy uważają go za atrakcyjny, czy też nie.

Oto wyniki – ciekawe, czy zgadzają się z upodobaniami kobiet?

Pierwsze miejsce zajęło standardowe bikini, czyli raczej stabilne, bardziej zabudowane i nie odkrywające maksymalnie ciała. Aż 91 % ankietowanych odpowiedziało, że lubi ten krój.

 

Drugie miejsce: wiązane bikini, które eksponuje ciało, ale zdaniem niektórych z zapytanych „nie pozostawia zbyt wiele dla wyobraźni”.

Na trzecim miejscu znalazł się wygodny kostium jednoczęściowy.

Czwarte miejsce przypadło w udziale tankini, czyli wygodnej kombinacji koszulki i spodenek do pływania.

Modne w ostatnim czasie monokini zajęło piąte miejsce. Tylko 22% ankietowanych uważa, że taki krój podkreśla urodę kobiety.

Ostatnie miejsce przypadło ozdobnemu bikini z dekoracjami w postaci łańcuszków, kamieni itp., które spodobało się tylko 17% z zapytanych mężczyzn. Reszta uznała, że taki model jest przesadzony i zbyt ozdobny.

A jaki model Wy nosicie najchętniej?