Zastanawiałyście się, jak prezentował się mijający rok z perspektywy branży modelingowej? Kto bezwzględnie królował zarówno na wybiegach, w kampaniach reklamowych, jak i w mediach społecznościowych? Stworzenia podobnego rankingu modelek i modeli podjął się portal Models.com.

ZOBACZ TEŻ: Kendall Jenner jedną z najlepiej zarabiających modelek

Jak prezentuje się jego zestawienie? Zostało ono podzielone na dwie części. W pierwszej swoje typy modelingowych liderów wybierała redakcja. W drugiej przedstawiali je czytelnicy. Jak się domyślacie, zdania były mocno podzielne, decyzje rzadko jednogłośne…

W zestawieniu nie mogło zabraknąć topowych nazwisk branży, choć różnią się one w obu grupach decydujących. O ile w obu pojawiła się – choć w innych kategoriach oceny – Gigi Hadid, o tyle debiutująca w tym roku w roli modelki Victoria’s Secret Kendall Jenner uznanie zdobyła jedynie u czytelników. Z kolei pominęli oni całkowicie Annę Ewers, która w opinii redakcji portalu zasłużyła na miano najlepszej modelki 2015 roku.

Kto jeszcze pojawił się w rankingu? Nie zabrakło w nim także siostry Gigi, Belli Hadid, jak i przedstawiciela płci męskiej, Lucky Blue Smitha.

Jak prezentowały się poszczególne kategorie i ich zwycięscy? Zdradzimy Wam, że w niektórych przypadkach będziecie naprawdę zaskoczone. Zobaczcie!