Podczas gdy w święta zaszywamy się w rodzinnym gronie i perfekcyjny makijaż oraz fryzura nie są naszym priorytetem, przed Sylwestrem wpadamy w szał przygotowań.

W kilka godzin chcemy zrobić się na bóstwo i… popełniamy kilka złych decyzji.

Oto 10 najgorszych rzeczy, jakie możemy sobie zafundować na kilka godzin przed Sylwestrem!

1. Nowe kremy, niesprawdzone maseczki

Dziś nie jest najlepszy dzień na eksperymenty! Nigdy nie masz pewności, jaki kosmetyk, czy produkt Cię uczuli. Pamiętaj, by dziś korzystać tylko ze sprawdzonych kosmetyków – jeśli chcesz zrobić sobie domową maseczkę, do jej stworzenia użyj tylko składników, na które wiesz, że dobrze reagujesz.

2. Peeling? Nigdy w życiu!

Jeśli miałaś ochotę przed wyjściem zrobić sobie peeling drobnoziarnisty lub gruboziarnisty, pożegnaj się z tym pomysłem! Dlaczego?

Po pierwsze, możesz spowodować stan zapalny skóry, który ciężko będzie Ci zakryć makijażem.

Po drugie – podkład nie trzyma się dobrze na twarzy po peelingu! To sprawdzona informacja – radzimy nam zaufać – w przeciwnym razie fluid szybko „zjedzie” z Twojej buzi.

3. Zabawy z samoopalaczem

Samoopalacz w piance, czy sprayu pozwala szybko uzyskać opaleniznę, jednak zacieki i smugi nie są tym, czym chcesz się pochwalić tej nocy!

Zamiast tego wybierz balsam ze złotymi drobinkami, bądź krem tonujący.

4. Solarium

Jeśli ostatni raz na solarium byłaś przed wakacjami, radzimy nie wybierać się dziś na opalanie. 5 minut nie sprawi, że będziesz opalona, a 7 może już poparzyć.

5. Uwaga na brwi!

Regulacja brwi na ostatnią chwilę to nie najlepszy pomysł. Zaczerwienioną skórę, czy w najgorszym wypadku, nieprawidłowo wyregulowane brwi, ciężko będzie uratować.

6. Woskowanie zostaw na kiedyś indziej

Usuwanie wąsika woskiem, bądź depilacja nóg i pach jest dziś stanowczo zakazana! Nie uda Ci się pozbyć zaczerwienień, więc dziś musi wystarczyć Ci maszynka do golenia.

7. Głodówka

Jeśli myślisz, że nic nie jedząc cały dzień, wieczorem pochwalisz się idealnie płaskim brzuchem, nie licz na to.

Będąc głodną nabawisz się jedynie złego humoru i zafundujesz sobie spadek formy i szarą skórę. Jedz dziś owoce i pij dużo wody!

8. Eksperymenty z fryzurą

Akurat dziś chcesz obciąć grzywkę, lub zafundować sobie zmianę koloru włosów? To nie najlepszy pomysł. Po pierwsze metamorfoza może się nie udać, po drugie, będziesz czuła się nieswojo.

9. Walka z pryszczem

Wyciskanie pryszczy to najgorsza rzecz, jaką możesz dziś zrobić. Jak więc poradzić sobie z pryszczem? Zajrzyj TUTAJ.

10. Wybielanie zębów

Czy masz profesjonalny zestaw do wybielania zębów, czy chcesz zabawić się sodą, odłóż to na inny dzień. Nadwrażliwość zębów sprawi, że nie wypijesz ze smakiem żadnego drinka!

Najgorsze urodowe błędy, jakie możesz popełnić przed imprezą