Każda z nas kiedyś stanie przed tym wyborem. A to nie są łatwe decyzje. Bo czy istnieje na świecie osoba, która nie chciałaby zrobić doskonałego, pierwszego wrażenia… na przyszłej (potencjalnej) teściowej? Jak taką spotkam, na pewno dam Wam znać. I nie chodzi tutaj o to, aby wprowadzać kogoś w błąd i przyodziewać się w piórka. Zwyczajnie pierwsze wrażenie długo zostaje w pamięci, szczególnie osobom starej daty, które potrafią latami wypominać wpadki. Dlatego stworzyłam tę listę, która pomoże Ci łatwiej zdecydować w czym pokażesz się po raz pierwszy przyszłej teściowej. Tych rzeczy zdecydowanie zalecam UNIKAĆ!

ZOBACZ TEŻ: PO CZYM POZNASZ, ŻE JUŻ MOŻESZ ZREZYGNOWAĆ Z NOSZENIA RAJSTOP WYCHODZĄC Z DOMU?

PORWANE JEANSY

Wystające kolana, głębokie dziury i rozdarcia być może świetnie wyglądają w Twoich stylizacjach, ale dla mamy Twojego chłopaka może to być oznaka niedojrzałości oraz braku klasy. A jeśli chłopak jest synkiem Mamusi… to możesz zaliczyć precyzyjny strzał w kolano. Z własnej ręki.

GLANY

Nawet jeśli to klasyczna wersja dr Martensa, teściowe nie spojrzą na nie przychylnym okiem. Jeśli w szafie masz inne buty, najlepiej eleganckie, zdecydowanie postaw na nie tego dnia.

KABARETKI

Naszym Mamom kabaretki kojarzą się z jednym, najstarszym zawodem świata. Nawet jeśli znalazłaś świetne połączenie kabaretek z porwanymi jeansami, to zdecydowanie nie jest okazja, by popisać się nowymi umiejętnościami stylizacyjnymi.

MINI

Pół biedy, jeśli Twoja mini sięga Ci do połowy uda. Natomiast jeśli jej długość kończy się bezpośrednio pod Twoim pośladkami, zdecydowanie schowaj ją z powrotem do szafy. Będzie na to milion innych okazji.

ZOBACZ TEŻ: Faceci nie mają nic przeciwko, jeśli nosisz spodnie. Tych 10 modeli jednak nie znoszą

PRZEŚWITUJĄCY SWETER

Nieważne, czy jest to środek zimy czy lata. Nie ma znaczenia też, że włożyłaś do niego marynarkę czy super ciepłą kurtkę. Jeśli widać Ci stanik przez ubrania, uwierz mi, Twoja teściowa ani teść nie będą w stanie Ci tego zapomnieć przez kolejne lata. Być może nawet będą Cię wspominać, jeśli związek się rozpadnie, jako tę “od prześwitującej bluzki”. Chyba nie chcesz być tak zapamiętana, prawda?

TAKA SAMA SUKIENKA… JAK U TEŚCIOWEJ

Żadna, powtarzam, żadna kobieta nie chce być widziana w tej samej kreacji na tym samym przyjęciu czy kolacji, co inna, szczególnie młodsza dama. Bądź więc czujna, kiedy Twój chłopak komplementuje Twoje ubrania bądź modowe wybory, mówiąc coś w stylu Moja Mama ma podobną. Pod żadnym warunkiem nie wkładaj tego na spotkanie z przyszłą teściową bo położysz atmosferę na samym wejściu.

WSZYSTKO CZARNE

Tak samo jak czarnych ubrań od stóp do głów, nasze Mamy nie lubią czarnego makijażu. Mama Twojego chłopaka na pewno myśli podobnie. I chociaż równa kreska na oku jest jak najbardziej w porządku, to czarne, matowe usta mogą być źle odebrane. Jeśli lubisz czerń, ogranicz ją do 2 elementów całej stylizacji.

Co dodalibyście do tej listy?