Pewnie wiele z Was farbuje włosy w domu i nie przepada za wizytami u fryzjera. Nam też zdarza się robić to samodzielnie. Okazuje się jednak, że ta pozornie prosta czynność może nie być wcale taka łatwa. Przychodzimy do Was z najczęściej popełnianymi błędami przy farbowaniu. Jesteście ciekawe?

ZOBACZ TEŻ: JAK FARBOWAĆ WŁOSY W DOMU?

Nie zapoznanie się z ulotką

To jeden z najczęstszych błędów. Należy pamiętać o tym, że nie każda farba jest taka sama i nie z każdą powinnyśmy postępować w ten sam sposób. Jedną będziemy nakładać na suche, inną na mokre włosy. Jedną będziemy trzymać tylko 20 minut, inną ponad 40.

Pomijanie próby uczuleniowej

Miałyście to szczęście, że farba nigdy Was nie uczuliła? To świetnie. Warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to żadna reguła. Jeżeli więc stosujecie dany produkt po raz pierwszy, koniecznie przeprowadźcie próbę uczuleniową. Nie ma żartów. Kiedy pojawi się reakcja alergiczna mogą wystąpić nie tylko pieczenie i swędzenie, ale nawet problemy z oddychaniem lub duże obrzęki.

Najczęstsze błędy popełniane przy farbowaniu włosów

Rozjaśnianie włosów w domu

Zabieg mający na celu znaczne rozjaśnienie koloru pozostawcie profesjonalistom… Tym bardziej, że przejście z bardzo ciemnego do jasnego odcienia wymaga czasu i odpowiednich produktach. Najgorsze co możesz zafundować swoim włosom to potraktowanie ich mocnym rozjaśniaczem, który bardzo niszczy włosy. Kończy się to tak, że włosy dosłownie zaczynają się „sypać”. Stają się kruche i łamliwe, bardzo często nadają się jedynie do podcięcia.

Kolejne farbowanie włosów

Jeżeli nie planujecie większych szaleństw z kolorem włosów i chcecie jedynie pozbyć się odrostów, nałóżcie farbę wyłącznie na tę partię włosów. Po pierwsze – nie narażacie włosów na dodatkowe zniszczenia. A po drugie – nie uzyskacie jednolitego koloru nakładając farbę jednocześnie na całe włosy. Najlepiej będzie, jeżeli farbę nałożoną na odrosty rozczeszecie na całe włosy kilka minut przed zmyciem.

Powrót do chemicznych farb po hennie

Moda na naturalne kosmetyki dotyczy również farbowania włosów, henna cieszy się znowu całkiem dużym powodzeniem. Gdy później chcecie powrócić do „chemicznych” farb, należy uważać. Kiedy henna jest w stu procentach naturalna, nie ma żadnych obaw. Jeżeli jednak henna miała dodatki chemiczne, przed nałożeniem farby na włosach wykonajcie próbę na pojedynczym pasemku. Chyba nie chciałybyście skończyć z zielonymi włosami?

A może spotkałyście się z jakimiś niewymienionymi przez nas błędami? Czekamy na Wasze komentarze.

Najczęstsze błędy popełniane przy farbowaniu włosów