Czy wiesz, że aż 80% kobiet ma źle dobrany biustonosz? Potwierdzają to brafitterki z salonu Malou, które pomagały przy realizacji tych artykułów. Niestety, większość Polek dobiera biustonosze niewłaściwie. Jakie są zatem grzechy główne brafittingu? Zapraszamy do lektury:

Najczęstsze błędy popełniane przy doborze biustonosza1. Za szeroki obwód

To najczęściej popełniany błąd. Z czego wynika? Z niewiedzy, a czasem też z niechęci do ściśle dopasowanych biustonoszy. Tymczasem dobrze dobrany obwód jest kluczowy, bo to na nim spoczywa większość ciężaru piersi. Jeśli biustonosz jest za luźny, nie spełnia swoich podstawowych funkcji. A to sprzyja wadom postawy i deformacjom biustu oraz… wpijaniu się ramiączek w ciało.

Aby sprawdzić, czy Twój biustonosz ma dobrze dobrany obwód, unieś ręce do góry. Biustonosz powinien pozostać na miejscu. Zapięcie ma znajdować się pod łopatkami (nigdy pomiędzy nimi!).

Najczęstsze błędy popełniane przy doborze biustonosza2. Za mały obwód biustonosza

Ramiączka powinny leżeć równolegle do siebie – jeśli zbiegają się ku dołowi oznacza to, że potrzebujesz biustonosza z większym obwodem. Za mały obwód utrudnia oddychanie, po drugie uniemożliwia swobodne funkcjonowanie – nieraz prawidłowo dobrany biustonosz musi dopasować się do swojej właścicielki, przez co można czuć pewien dyskomfort (który mija). Za ciasny obwód jest po prostu bolesny i nieefektowny – powoduje, że tworzą się tzw. bułeczki, najczęściej pod pachami (patrz zdjęcie obok).

3. Fiszbiny wrzynają się w piersi

Fiszbina powinna okalać pierś, a nie wcinać się w nią. Czym to grozi? Na początku czerwonymi lub sinawymi śladami w tym miejscu, w dalszej perspektywie – deformacją piersi.

4. Fiszbiny odstają od mostka

To ważne, by w tym miejscu biustonosz dokładnie przylegał, wówczas dobrze podtrzymuje biust. Jeśli tak nie jest, oznacza to, że najprawdopodobniej miseczka jest za mała.

Najczęstsze błędy popełniane przy doborze biustonosza5. Za mała miseczka

Często panie chcą uzyskać iluzję pełniejszego biustu nosząc nieco za małe staniki. To błąd, ponieważ wrażenie znika (a efekt wręcz pogarsza się) gdy na tak niewłaściwie dobraną bieliznę założymy koszulkę. Jeśli chcemy uwydatnić biust, powinnyśmy raczej poszukać innego kroju biustonosza (są biusty, które najlepiej wyglądają w balkonetkach, inne w plungach).

7. Za duża miseczka

Łatwo to zobaczyć: biust „zapada się” w niej, a jej brzeg ostaje od piersi. Tak noszony biustonosz to najszybsza droga do zwiotczałego biustu.

&nbsp