W 1977 roku na cześć księżnej Grace z Monako Hermes wyprodukował torebkę Kelly. Siedem lat później ta sama marka zaprojektowała torebkę z myślą o angielskiej aktorce i ikonie mody Jane Birkin. Kiedy w latach dziewięćdziesiątych księżna Diana stała się międzynarodową gwiazdą, pewna marka stworzyła torebkę na jej cześć, na której do dzisiaj zbija fortunę.

Torebka, która nosi imię księżnej to projekt Diora. Dostała uroczą nazwę Lady Dior. Wszystko przez wielkie zamiłowanie Diany do torebek. Kiedy była narzeczoną, kupowała tanie pikowane torebki z kwiecistymi motywami. W późniejszych latach podążała już śladem królowej i w końcu zakochała się w torebkach, które dzięki niej stały się jednym z symboli monarchii.

Podstawową zasadą było skoordynowanie stylizacji. Torebki musiały koniecznie pasować do butów. Dla Diany ten formalny sposób ubierania okazał się trudnym zadaniem. Przynajmniej na początku, ponieważ później, młoda księżna przyzwyczaiła się do stosowania reguł panujących na dworze królewskim. W połowie lat 90. jej szafa była wypełniona torebkami Diora, Versace, Chanel i Gucci.

ZOBACZ TEŻ: UJAWNIONO PRAWDĘ O LEGENDARNEJ „SUKIENCE ZEMSTY” KSIĘŻNEJ DIANY

Księżna Diana nie raz udowodniła, jak potężną siłę ma moda. Była dla niej niezwykle ważnym elementem życia, którym często porozumiewała się ze światem. Narracja, którą budowała swoim stylem, spowodowała, że do dziś inspirują się nią całe pokolenia kobiet z różnych zakątków świata.

07 November 1995: Princess Diana arrives in style to Liverpool to open a new Women’s Hospital. She wore a vibrant orange outfit designed by Versace, with a black leather bag designed by Christian Dior ■ 07 نوفمبر 1995: اﻷميرة ديانا تصل إلى مدينة ليفربول لافتتاح مستشفى جديد متخصص في علاج اﻷمراض النسائية. وقد ارتدت اﻷميرة بدلة أنيقة من تصميم اﻹيطالي فيرساتشي مع حقيبة يد جلدية سوداء من تصميم الفرنسي كريستيان ديور ■ #princessdianaforever #humanitarian #princessofwales #princessdiana #gb #hertruestory #kensingtonpalace #uk #thebritishroyalfamily #theroyalfamily #thebritishmonarchy #queenofhearts #instagood #instaroyal #instalike #di #fashionicon #peoplesprincess #style #glamorous #icon #foreveryoung #uk #الأميرة_ديانا #أميرة_ويلز #أميرة_القلوب #الأميرة_ديانا_لﻷبد #بريطانيا #لندن #قصتها_الحقيقية #أميرة_الشعب

Post udostępniony przez Princess Diana Forever (@princess.diana.forever)

Dwie najbardziej rozchwytywane torebki na świecie noszą imię księżnej Diany

Dwie najbardziej rozchwytywane torebki na świecie noszą imię księżnej Diany

Dwie najbardziej rozchwytywane torebki na świecie noszą imię księżnej Diany

Dwie najbardziej rozchwytywane torebki na świecie noszą imię księżnej Diany