Przez całe życie, które księżna Diana Spencer spędziła w centrum uwagi, była konsekwentnie fotografowana. Niezależnie od tego, czy brała udział w meczu polo z księciem Karolem, zabierała synów do szkoły, brała udział w uroczystym wydarzeniu, czy odwiedzała organizacje charytatywne, prawie zawsze była fotografowana.

Spencer przyciągała paparazzi jeszcze przed ślubem z księciem Karolem. Budziła ogromne zainteresowanie, a mówiąc wprost, ludzie mieli na jej punkcie obsesję. W związku z tym kamery podążały za nią wszędzie i dokumentowały niemalże wszystko, co robiła. W rezultacie zamroziły w czasie również jej najbardziej kultowe stylizacje.

Internauci twierdzą, że księżniczka Charlotte wygląda na tym zdjęciu jak młoda księżna Diana

Stylizacje Diany zawsze szeroko omawiano. W przeciwieństwie do innych członków rodziny królewskiej nie bała się mody. Nosiła czerń, malowała paznokcie i wybierała sukienki bez rękawów. Ze względu na jej wybory niektóre stylizacje postrzegano jako wysoce nieodpowiednie. Wiele z nich złamało królewski protokół ubioru.

Stylizacje księżnej Diany

Stylizacje księżnej Diany

Spencer wybrała parę pastelowych żółtych ogrodniczek na mecz polo w Windsor Great Park. Wykończyła stylizację przylegającym topem. Zostawiła też okulary przeciwsłoneczne na głowie, czyli dokładnie tam gdzie powinna być jej tiara. Tą stylizacją złamała wiele królewskich protokołów ubioru.

Diana Spencer smoking

Kiedy ludzie myślą o damach z rodziny królewskiej, nie powinno dziwić, że wyobrażają sobie kobiecość, elegancję i błyszczące korony. Księżna Diana Spencer nie dawała się zamknąć w tak ograniczonych ramach na temat tego, kim mogłaby być i co mogłaby nosić. Dała to całkowicie jasno do zrozumienia w 1984 roku i zdecydowała się włożyć smoking na koncert Genesis. Wygląd był tak nieodpowiedni dla rodziny królewskiej, że został uznany za przełomowy i służył jako punkt zwrotny stylu Diany. W połowie lat 80. przeszła od sukien z falbankami o dużej objętości do eleganckich, dopasowanych do sylwetki projektów, które wymykały się królewskim oczekiwaniom.

Diana Spencer czerwona sukienka

Uczestnicząc w wydarzeniu w Covent Garden w 1982 roku, Diana zdecydowała się na błyszczącą szyfonową suknię od projektantki Bellville Sassoon. Chociaż wyglądała pięknie, jej wybór przeczył oczekiwaniom i złamał zasady  ubioru. Chodzi oczywiście o odkryte ramiona.

 

Diana Spencer metaliczna sukienka

Porozmawiajmy o przesuwaniu granic tak daleko, jak to tylko możliwe. W Melbourne w 1985 roku księżna Diana Spencer nie wybrała tradycyjnej ołówkowej spódnicy ani skromnej sukni balowej, ale zamiast tego zdecydowała się na metaliczną sukienkę odkrywającą plecy. Sukienka została zaprojektowana przez projektanta Bruce’a Oldfielda.

Stylizacje księżnej Diany

Jedną z takich sukni, która wstrząsnęła królewskimi protokołami, była suknia Catherine Walker, którą miała na sobie podczas podróży do Brazylii w 1991 roku. Suknia w starym dobrym stylu lat 90. charakteryzowała się dekoltem na jedno ramię. Nie trzeba więc dodawać, że od tego czasu sukienka została nazwana jedną z najbardziej odważnych stylizacji, jakie kiedykolwiek nosiła księżna. Odsłonięcie ramion to wciąż wielka sprawa w rodzinie królewskiej. Meghan Markle znalazła się pod intensywnym ostrzałem, gdy w 2018 roku pokazała ramiona.

Czeszki mają dość żeńskich końcówek w nazwiskach. O zmianę walczą w parlamencie