Ile razy słyszałaś o tym, że pasta do zębów nałożona na wyprysk pomoże szybciej się go pozbyć, albo że zimą nie należy używać peelingów – te utarte frazy nie zawsze okazują się prawdziwe. Chociaż często zdarza się tak, że powtarzane wielokrotnie zaczynają funkcjonować jako coś oczywistego, co stanowi podstawę pielęgnacji. Poznaj najczęstsze mity na temat piękna.

ZOBACZ TEŻ: NOWA PALETKA OD KYLIE COSMETICS: PEACH ORAZ BURGUNDY! CIEKAWE CO JEST W ŚRODKU

Jeśli w ciągu dnia nie pijesz dużo wody Twoja skóra wygląda szaro – to stwierdzenie nie do końca jest prawdziwe. Oczywiście potrzebujesz wody, by zapewnić sobie energię i oczyszczenie organizmu, ale nie musisz martwić się o to, że jeśli nie wypijesz dwóch butelek wody przez cały dzień, to Twój wygląd się pogorszy. Żadna ilość wody nie sprawia, że skóra jest lśniąca. – tłumaczy lekarz dermatolog David Bank i dodaje Regularne stosowanie kremu nawilżającego jest kluczem do promiennej skóry .

Kolejną kwestią, którą należy wyjaśnić jest stwierdzenie, że tłuste jedzenie powoduje wypryski. Tak naprawdę do ich powstawania przyczyniają się ostre przyprawy. A nowymi winowajcami okazują się być również: mleko i rafinowane węglowodany (np. białe pieczywo albo makaron). Badania pokazują, że mogą one wywołać skoki hormonalne, które zwiększają poziom sebum i zatykają pory.

ZOBACZ TEŻ: RIHANNA NAGRAŁA PIERWSZY TUTORIAL. DZIELI SIĘ Z NAMI NIESAMOWITYMI SZTUCZKAMI!

Jeśli masz tłustą cerę – nie musisz używać kremu. To największy błąd jaki możesz popełnić. Każdy typ cery potrzebuje nawilżenia i cennych składników odżywczych. Do pielęgnacji cery tłustej potrzebne są formuły, które regulują wydzielanie łoju. W ten sposób łatwiej będzie utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry.

Co Wy na to?