Co do tego nie ma wątpliwości – spódnica ołówkowa jest i będzie w modzie jeszcze długie sezony. Ten wyjątkowo kobiecy model doczekał się wersji w niejednym stylowym wydaniu. Dzięki temu zyskała tak dużą popularność nie tylko wśród fanek eleganckiego stylu…

W ostatnich sezonach do wzrostu zainteresowania branżą modową spódnicą o tym kroju, przyczyniała się na pewno Kim Kardashian. Bez względu na to, jak postrzegana jest przez fanów i krytyków celebrytka, nie da się jej odmówić wpływu na modę. Najlepiej widoczny okazała się on właśnie w przypadku dopasowanych spódnic, mocno podkreślających kobiece kształty, które jakby nie było Kim posiada w wyjątkowo wydatnej formie.

I tu pojawia się pytanie – kto powinien nosić spódnice o tym kroju? Zakładając oczywiście, że kluczem doboru stylizacji jest jej odpowiednie zgranie z sylwetką…

dla kogo najlepiej pasują spódnice ołówkowe

Niestety, nie jest to fason dla każdego. Oczywistym jest, że najlepiej będą w nim wyglądały posiadaczki figury klepsydry. Najważniejsze są jednak nie tyle same kształty, co ich proporcjonalność. Spódnice ołówkowe dobrze będą prezentowały się też na kobietach z bardziej wydatnymi biodrami (figura gruszki). Dobrze będą leżały też na posiadaczkach figury w kształcie litery „H” – najważniejsze są równe proporcje ramion i bioder, przy nich brak wcięcia w talki staje się drugorzędny.

ZOBACZ TEŻ: Hmmm… Plisowana spódnica na jesień? Oto pomysły z jak ją nosić na jesień 2016

Zdecydowanie spódnic ołówkowych powinny unikać panie z figurą odwróconego trójkąta. Dopasowane, proste fasony jedynie uwydatnią tu brak proporcji. Jedynym ratunkiem w takiej sytuacji może być wybranie spódnicy w poprzeczne pasy albo mocne, duże wzory – dodadzą one wizualnie objętości w okolicach bioder.

Jeśli chodzi o sam fason spódnicy ołówkowej, na pewno bardziej uniwersalna będzie ten z podwyższonym stanem. Dodatkowo wysmukli figurę i podkreśli talię…

W tym miejscu warto przejść do następnego pytania – z czym i jak nosić dopasowana spódnicę?

z czym najlepiej nosić spódnicę ołówkową

Spódnice o tym kroju w ostatnich sezonach przestały być kojarzone jedynie z modą w eleganckim wydaniu. Dzięki temu fason ten równie dobrze zaczął łączyć się nie tylko z kobiecymi szpilkami, ale i butami w bardziej sportowym wydaniu. Kluczowy jest tu oczywiści wybór spódnicy o odpowiednim materiale, fasonie i wykończeniu.

I tak będziecie miały do wyboru m.in. spódnice ze sztywniejszych materiałów, idealnie komponujące się z eleganckimi zestawieniami, ale też dzianinowe, które aż proszą się o młodzieżowe, lekkie połączenie na co dzień.

Kluczowe jest nie tylko dobranie odpowiednich dodatków, ale i ubrań współtworzących stylizację, szczególnie góry…

jaka bluzka pasuje do spódnicy ołówkowej

Przy wyborze bluzki do spódnicy ołówkowej kluczowe są dwa elementy – po pierwsze styl, w jakim zamierzamy je nosić, po drugie dopasowanie do proporcji sylwetki.

ZOBACZ TEŻ: Trendy w urodzie jesień-zima 2016/17

W przypadku stylu stajecie przed wyborem, czy ma to być elegancka bluzka, klasyczna koszula, czy raczej casulaowa dopasowana koszulka, t-shirt, a może crop top. Nie bez znaczenia zostaje też wystylizowanie zestawu… Mamy tu na myśli noszenie bluzki/koszulki na wierzchu spódnicy albo „wpuszczonej” do środka.

O ile wersja „włożona” prezentuje się bardziej elegancko, o tyle raczej nie polecamy jej paniom z nieidealnym brzuchem… Dodatkowe marszczenia w tej okolicy uwydatnią niedoskonałości figury.

Podobnie w przypadku luźniejszej góry stylizacji z „wpuszczoną” bluzką/koszulą prezentuje się sytuacja z uwydatnianiem szerokich ramion. Dodatkowo, kobiety z większym biustem muszą liczyć się też w tym przypadku z optycznym dodaniem sobie kilogramów w tej części…

Któraś z Was zdecyduje się na zakup spódnicy o tym niezwykle kobiecym fasonie? Jeśli tak, a potrzebujecie odrobiny inspiracji, może znajdziecie ją wśród naszych propozycji! Zobaczcie!

Vero Moda

65 zł
Myślisz nad stylizacją ze spódnicą ołówkową? Podpowiadamy, dla kogo są najlepsze

Myślisz nad stylizacją ze spódnicą ołówkową? Podpowiadamy, dla kogo są najlepsze
Kupisz tutaj

Zalando

69 zł
Myślisz nad stylizacją ze spódnicą ołówkową? Podpowiadamy, dla kogo są najlepsze

Myślisz nad stylizacją ze spódnicą ołówkową? Podpowiadamy, dla kogo są najlepsze
Kupisz tutaj

Warehouse

229 zł
Myślisz nad stylizacją ze spódnicą ołówkową? Podpowiadamy, dla kogo są najlepsze

Myślisz nad stylizacją ze spódnicą ołówkową? Podpowiadamy, dla kogo są najlepsze
Kupisz tutaj