O Monice Jagaciak zrobiło się głośno, gdy największe modowe magazyny zbojkotowały jej udział w Australia Fashion Week.

Wydawcy Vogue’a i Marie Claire zagrozili, że jeśli 14-letnia wówczas Monika wystąpi w pokazach, oni nie opiszą przebiegu imprez.

– „14 lat to wyjątkowo niski wiek. Zadaniem projektantów jest szycie i pokazywanie ubrań dla kobiet. Tymczasem pokazują dziewczynki. Gdy tylko zaczynają im rosnąć piersi, są wyrzucane z pracy!” – powiedziała redaktor Vogue’a Kirsty Clements.

Organizatorzy wycofali się z zatrudnienia Jagaciak i wprowadzili limit wiekowy – od 16 lat.

Całe zamieszanie wokół osoby młodziutkiej polskiej modelki wcale jej nie zaszkodziło, w krótkim czasie znalazła się na okładkach znanych magazynów: Elle, Jalouse czy Figaro.

Teraz, gdy Monika skończyła 15 lat, ten sam magazyn, który wcześniej sprzeciwiał się jej występowi na AFW, umieścił ją na liście najlepszych modelek z jesienno/zimowych pokazów mody.

Mowa o portalu style.com (Vogue), który przyznał Polce znanej jako Jac 9. miejsce, wśród takich nazwisk, jak Jessica Stam, Coco Rocha, Gisele Bundchen, Agyness Deyn czy Sasha Pivovarova.

Jagaciak ma jeszcze jeden powód do radości – krążą plotki, że została ona wybrana do promowania jesiennej kampanii Calvina Kleina.

Po Anji Rubik, Magdalenie Frąckowiak, Ani Jagodzińskiej i Kasi Struss pojawiła się kolejna polska modelka, która już w wieku 15 lat zaczyna podbijać rynek mody. Warto zapamiętać tę twarz, gdyż na pewno jeszcze nieraz zobaczymy ją na wybiegach, w kampaniach i na okładkach magazynów.

A jak Wam podoba się Monika Jagaciak, znana jako Jac?

 Monika Jagaciak w kampanii Calvina Kleina

Jalouse
 Monika Jagaciak w kampanii Calvina Kleina

Teen Vogue
 Monika Jagaciak w kampanii Calvina Kleina