Powyżej:
sukienka Mango, 139 zł
torba Zara, 399 zł
sandały Wojas, 199 zł
naszyjnik Zara, 169 zł
kapelusz H&M, 29,90 zł

Do naszej redakcji przyszedł taki oto mail:

Dzień dobry Państwu,
Tyle piszecie o letnich stylizacjach etc. – wrzućcie jakieś pomysły dla kobiet w ciąży co latem muszą przechodzić przez ten błogosławiony stan 🙂 Tylko niech to nie będą stroje-namioty, my tez chcemy wyglądać ładnie i się podobać:)
Challenge accepted?:D
Pozdrawiam ciepło, Anna.
(pisownia oryginalna)

Droga Anno,

Z naszych obserwacji i doświadczeń wynika, że trudno znaleźć jeden sposób na letnie stylizacje dla ciężarnej.

Dlaczego? Każda z nas jest inna i również ciąże różnią się między sobą. Jedne mają to szczęście i w ciągu całej ciąży przytyją nieznacznie – dzięki temu ubrania mogą kupować nie zaglądając ani razu do sklepu z odzieżą dla ciężarnej. Po prostu stawiają na szersze fasony, odcinane w talii lub wykonane z bardzo elastycznych tkanin. Są jednak i panie, które w czasie tych 9 miesięcy oczekiwania na dziecko robią się cięższe nawet o 25 kg i konieczna jest niemal całkowita wymiana garderoby.

Jedne z nas lubią brzuszek podkreślać, inne chować – to również sprawia, że styl takich przyszłych mam może być zróżnicowany.

A opuchnięte latem nogi? Ciężarne nieraz aż za dobrze znają ten problem, choć nie wszystkich to dotyka. Niektóre zatem będą mogły nosić się dość krótko, inne wolą dłuższe sukienki.

Co wybrać?

Jeśli Twoja sylwetka bardzo uległa zmianie (tak może być!) być może konieczna będzie zmiana kroju ubrań, które dotychczas lubiłaś nosić. Okolice talii nie od razu wyglądają jak przed ciążą i to też trzeba wziąć pod uwagę. Warto wybierać takie stroje, które będą nam służyć również po urodzeniu dziecka. Np. sukienki odcinane pod biustem lub w kształcie trapezu. Po ciąży można je zgrabnie zebrać w talii paskiem.

Lepiej też postawić na ubrania jednolite, gładkie, bez wzorów. Zamiast tego żongluj dodatkami – modną torebką, świetnymi sandałami, efektowną biżuterią. Te na szczęście nie są zależne od naszego rozmiaru.

 
Modna przyszła mama, czyli w ciąży latem

Powyżej:

sukienka H&M: 129,90 zł
sandały Zara TRF: 129 zł
naszyjnik Mango: 79 zł
torebka River Island: ok. 150 zł