Gdy w 2012 roku Lauren Wasser pięła się w ekspresowym tempie po kolejnych stopniach kariery modeli, nic nie zapowiadało szybko nadciągającej przerwy w jej dążeniu na szczyt. Nikt nie spodziewał się, że niedawna okładkowa gwiazda włoskiego wydania Vogue’a niemalże otrze się o śmierć. Jak się okazało, przyczyna była równie nieprawdopodobna jak cała sytuacja…

W październiku 2012 roku wówczas 24-letnia modelka trafiła do szpitala z ponad 41-stopniową temperaturą i objawami grypy. Jak się później okazało, dziewczyna doznała wstrząsu toksycznego wywołanego przez gronkowca złocistego. Przyczyną infekcji było użycie przez Lauren… tamponu.

ZOBACZ TEŻ: Kubeczki menstruacyjne zamiast tamponów lub podpasek?

Skutki tej decyzji okazały się byś tragiczne. Modelka otarła się o śmierć, a w wyniku rozwijającej się gangreny lekarze byli zmuszeni amputować jej nogę. Sytuacja skutecznie odsunęła od dziewczyny szansę na wielką karierę w modelingu.

Po trzech latach od nieszczęśliwego spotu wydarzeń, 27-latka zaczyna z powrotem normalnie funkcjonować. Myśli także o rozwijaniu dalszym próbowaniu swoich sił w branży modowej. Najpierw jednak czeka ją jeszcze jedna walka.

Lauren zapowiedziała złożenie pozwu przeciwko producentowi feralnych tamponów, marce Kotex, a także oraz sieci sklepów, w których dostępne są jej produkty. Modelka twierdzi, że w jej przypadku to zgodne z opisem użytkowanie środków higienicznych doprowadziło do wstrząsu toksycznego. Ponadto miał być on niewystarczająco dokładnie opisany w ostrzeżeniach na opakowaniu tamponów.

Myślicie, że wygra i tę walkę?

This is kind of amazing…(to me anyway) but I’m sitting here trying to figure out what to post and how to say thank you to all the people who have and are now supporting us…when I realized this fool stole my shorts and has been wearing them since!! 😂 But for real the great part of all this tho (even tho she won’t give them back!) is that when Lauren & I first started to hang out she was in full sweats and even kept her hoodie up in the heat to hide. This life was all new to her and she wasn’t at all ok with herself. It took SO much to get her to this place of freedom..to SHORTS! 😳It’s truly unreal how far she’s come. 😳❤️🙌🏼 No matter what life hands you there’s always a transition that has to take place in order to get to the other side and I’m happy to say she’s made great progress. There will still be pain and hard days but at least the woman won’t be dying of heat anymore. Haha 😉 but for real…THANK YOU we are very grateful for the kind words and support. 💯

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Camraface 🐝+ (@fotofetish)

Educating in my shorts… Dope can I have them back yet? 😂

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Camraface 🐝+ (@fotofetish)

never easy girls…

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Camraface 🐝+ (@fotofetish)

Baderballs

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ✨Lauren Wasser✨ (@loverunswild)