Obecnie zmagamy się z bardzo trudną sytuacją na świecie – koronawirus rozprzestrzenia się coraz szybciej, musimy zachować szczególne środki ostrożności, a w niektórych krajach nie można wyjść na ulicę bez maseczki ochronnej. Osoby, które w tym czasie muszą pokazywać się publicznie, zaczynają nawet dobierać je do reszty stroju.

Maseczki ochronne dobierane do reszty stroju

Maski zalecane są głównie osobom chorych – noszenie ich pomaga zatrzymać rozprzestrzenianie się zarazków. W dobie epidemii nie wiemy jednak do końca, kto jest już zakażony, zwłaszcza że koronawirus przez długi czas może nie dawać żadnych objawów.

Koronawirus. Jak uszyć maseczkę ochronną. Mamy znakomity tutorial!

Prezydent Słowacji Zuzana Caputova nie może zaszyć się w domu i zrezygnować z pełnienia obowiązków, jednak dba o swoje bezpieczeństwo. Podczas powoływania nowego rządu miała na sobie elegancką sukienkę w kolorze fuksji, do której dobrała maseczkę w tym samym kolorze. Dłonie ochroniła przy pomocy brązowych skórzanych rękawiczek.

Co ciekawe, trend na noszenie maseczek ochronnych zaczął się już wcześniej, przed epidemią koronawirusa. Nosiła taką m.in. Rita Ora.

Rita Ora w maseczce ochronnej

Piosenkarka w listopadzie zeszłego roku pozowała na czerwonym dywanie na Hits Radio Live w kombinezonie we wzory i maseczce do kompletu.

Koronawirus: trycholog radzi, jak często myć głowę w dobie pandemii

Podobny trend prezentowała również raperka Cardi B, która w Paryżu zaprezentowała się bardziej w kominiarkach, niż w maskach – jedna z nich była z motywem czaszki, a druga wysadzana kamieniami.

Cardi B w maseczce ochronnej

Do historii przejdzie strój Billie Eilish, który zaprezentowała na tegorocznym rozdaniu nagród Grammy w styczniu. Miała na sobie zielono-czarny kostium Gucci i dobraną do niego maskę. Wtedy koronawirus już szalał w Chinach.

Billie Eilish

12 godzin pracy, zmęczenie i ślady odciśniętych masek na twarzy. Chiny składają hołd pielęgniarkom walczącym z koronawirusem

Chociaż sytuacja na świecie jest bardzo poważna, a noszenie maseczek ma nas przede wszystkim chronić przed chorobą, to taka moda może być sposobem na „oswojenie wirusa” i zabawę modą. Co o tym myślicie? Maseczki zostaną w trendach na dłużej?

Autor: Katarzyna Albrycht