Rok 2020 zmienił wszystko. Nasze podejście do zdrowia, technologii, pracy, a także do podróży, sportu oraz… demokracji. To był rok pełen sprawdzianów dla nas samych, jak i dla społeczeństwa. Wraz z całkowitym przewartościowaniem nastąpiła jeszcze jedna zmiana: zmiana w naszym ubiorze. Moda w 2021 roku będzie zupełnie inna: będzie w niej widać przemianę, którą przeszedł każdy z nas.

Moda z serialu „The Crown”. Oto 3 najbardziej charakterystyczne elementy stylu Księżnej Diany, które znów zyskują popularność

Moda w 2021 roku

Moda zmieniała się na naszych oczach. Obcisłe, mocno wycięte i dopasowane stroje zostały zastąpione przez wygodne, oversize’owe lub zwiewne ubrania. Liczyła się – i liczy się – przede wszystkim wygoda. Nasze poczucie tożsamości ewoluuje, a wraz z nim to, jak wyglądamy na zewnątrz. Zamiłowanie do ruchu sprawiło, że w naszych szafach pojawiła się kolekcja legginsów. Praca w domu zmusiła nas do kupna pierwszego dresu, maska przestała być jedynie szpitalnym błękitnym dodatkiem, a stała się akcesorium. Niektóre z części garderoby zaliczyły znaczne wzloty, a inne upadki. Zobacz, co w 2021 będzie na topie!

Moda w 2021. Wzrosty

Crocs

Marka twierdzi, że jej przychody wzrosły nawet o 15 procent! Trudno zaprzeczyć: w 2020 roku niemalże desperacko poszukiwaliśmy wygody i komfortu. Crocs znów stały się popularnym obuwiem, które jest przede wszystkim wygodne i idealne do pracy w domu. Crocsy są przede wszystkim funkcjonalne, idealne dla osób, które spędzają wiele godzin na nogach. To perfekcyjne buty dla każdej osoby, która poszukuje wygody.

Awiatorki

Ten model okularów znów jest na topie! Moda w 2021 nie obędzie się bez jednego z najbardziej klasycznych modeli marki Ray-Ban. Tego typu okulary to ozdoba każdej stylizacji! Stanowią fenomenalny i bardzo stylowy dodatek.

Moda z TikToka

O ile w 2019 roku największe trendy wyznaczał Instagram, tak w 2020 roku robił to TikTok. Jedna z najbardziej popularnych aplikacji podbiła serca internautów, również tych zainteresowanych modą. Stylizacje, pomysły, haule – wszystko to znajdziemy w publikowanych treściach. Wszystkie popularne marki otworzyły swoje konta, prezentując na nich możliwości swoich kolekcji – począwszy od sieciówek, a skończywszy na najbardziej prestiżowych markach high fashion, jak chociażby w lipcu, kiedy właśnie na TikToku odbyła się pierwsza transmisja pokazu mody marki Balmain.

Talia bez zapięcia

Elastyczny pas to jeden z największych trendów. Moda w 2021 z pewnością będzie obfitowała w modele, które dopasowują się do naszej figury. Krępujące ruchy guziki oraz suwaki poszły w kąt. Zastąpiła je elastyczna gumka, która pozwala ubraniu idealnie przylegać. Dzięki temu zachowujemy pełną swobodę!

Maseczki

Moda w 2021? Absolutnie nie obędzie się bez maseczek. To nie tylko ochronne akcesorium. Maseczki stały się uzupełnieniem naszej garderoby, czymś jak torebka lub biżuteria – zdobią, nie szpecą. Najwięksi projektanci tworzą wyjątkowe wzory, które są elementami ich kreacji z wybiegów.

Odzież używana

Popularność sklepów z używaną odzieżą oraz aplikacji typu Vinted w 2020 roku znacznie wzrosła. Coraz więcej dziewczyn docenia ekscytujące zakupy i poszukiwanie swoich wymarzonych elementów garderoby. To rozwiązanie nie tylko sprawia przyjemność z zakupów, lecz także pomaga dbać o środowisko.

Moda zrównoważona. W tym kierunku zmierza cała branża odzieżowa

Moda w 2021. Upadki

Szafa

Bardzo rozbudowane szafy, pełne ubrań, których nie nosimy wyszły z mody. Zamiast tego hitem stało się budowanie małych, ale użytkowych i uniwersalnych garderób kapsułkowych. Pozwalają one zachować większą kontrolę nad tym, co posiadamy i co chcemy posiadać.

Suknie wieczorowe

Zdecydowanie spadła sprzedaż sukni wieczorowych. Z oczywistych względów: czasy pandemii nie sprzyjają organizowaniu imprez. Ale to nie tylko dlatego. Zmieniło się nasze postrzeganie mody. Teraz zamiast niewygodnych kreacji stawiamy na praktyczne rozwiązania.

Zakupy w galeriach handlowych

Sprzedaż w galeriach handlowych spadła drastycznie. Zamiast tego ludzie przenieśli się do zakupów online. Sklepy wysyłkowe zanotowały znaczny wzrost. To właśnie online odbyły się największe w tym roku wyprzedaże.

Ideały

2020 rok został przejęty przez ruch ciałopozytywny. Kobiety na nowo uczą się kochać swoje ciała takie, jakie są – niedoskonałe. Przestajemy przykładać wagę do minusów naszej sylwetki, nie próbujemy już dopasowywać się do „ideałów” urody, zamiast tego ciesząc się swoim wyglądem.