Modowe trendy na zimę są zazwyczaj dosyć przewidywalne. Spokojne, przygaszone kolory, ciemne kwiaty, sztruksowe spodnie i długie kozaki to coś, co powraca do nas co roku. To klasyczne propozycje, które dobrze się sprawdzają i można zestawiać je w mniej lub bardziej oczywisty sposób.

Jeśli obawiasz się monotonii i chciałabyś nieco przełamać jesienno-zimowe stylizacje na pomoc przychodzą mikro-trendy. Dzięki dodaniu do szafy kilku nowych elementów, całość zyskuje nowy wymiar i przełamuje utarte schematy.

Oto nowości, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów:

Kamizelka

Powrotu tego elementu garderoby nie spodziewał się chyba nikt, jednak w tym sezonie swetrowe kamizelki znów są modne. To nie tylko szybki sposób na odświeżenie zimowych stylizacji, ale także doskonały sposób na ocieplenie w chłodne dni.

Buty wiedźmy: trend, który zdominuje jesienną modę

Krata

To motyw, który powraca w tym sezonie. Spodnie w kratę zastępują czarne rurki i jeansy, a na zimę warto pokusić się również o płaszcz w tym princie. Najlepiej w kolorze zieleni lub brązu.

Dwukolorowe buty

Kolejne zaskoczenie to dwukolorowe buty! Obok modeli imitujących skórę krokodyla, to jedna z najlepszych propozycji na zimę, która z pewnością wprowadzi odświeżenie zimowej garderoby.

Półokrągłe torebki

Powrót tego kształtu przywołuje na myśl retro stylizacje, które zawsze są w modzie. Półkuliste torebki są idealnym uzupełnieniem zimowych stylizacji. Pasują do prostego płaszcza i szerokich nogawek spodni.

Pierwsza modelka plus size w szeregach Victoria’s Secret. Czy to początek rewolucji?