B-Style to trend pochodzący z kultury afroamerykańskich miłośników muzyki pop i hip hop.

Charakteryzują go nie tylko drobne warkoczyki i opalona skóra, ale i określony styl ubierania, i życia.

B-Style przyjął się w Japonii i świeci tam prawdziwe triumfy. Młode Japonki zainspirowane stylem afroamerykańskiej młodzieży i teledyskami gwiazd hip hopu namiętnie chodzą do solarium, by zyskać bardzo ciemny kolor skóry, intensywnie się malują i noszą ubrania rodem z okładek amerykańskich magazynów.

Telewizja Metropolis Web TV przyjrzała się temu trendowi i przybliżyła sylwetkę młodej dziewczyny o imieniu Hina, która jest ucieleśnieniem Black Lifestyle’u.

Hina pracuje w modnym butiku o nazwie Tokio Shoop Baby. Ich mottem jest Black for Life. Hina przyznaje, że B-Style kłóci się z tradycyjnymi wartościami japońskimi. Odrzucamy główne standardy piękna, a mianowicie uwielbienie bladej skóry i dziewczęce, skromne ubieranie się – przyznaje.

Wszystkie klientki sklepu są bardzo opalone, słuchają hip hopu i kochają wyzywające, sportowe ubrania. Tutaj znajdą wszystko, czego im potrzeba – dodaje.

Co ciekawe, wiele japońskich magazynów lansuje „czarny” trend. Jednym z najbardziej popularnych jest Woofin Magazine, którego okładki zawsze zdobiły gwiazdy o ciemnej karnacji, czyli Rihanna, Beyonce, Mary J, Ciara i Alicia Keys.

Co sądzicie o trendzie panującym obecnie w Japonii? Myślicie, że może on źle wpłynąć na kulturę japońskiej młodzieży, lub nawet ich zdrowie? Przypominamy, że niektóre młode Japonki zafascynowane tym stylem chodzą do solarium nawet kilka razy w tygodniu!