To był najbardziej niezwykły półfinał naszej akcji…

Na jeden z lipcowych weekendów zaszyłyśmy się w samym środku lasu w hotelu Maranello koło Otwocka. Dziewiętnaście kobiet, które zostały wybrane przez jury spośród setek zgłoszeń, miało „zawalczyć” o wejście do finału Mocnych Stron Kobiety. Ale… nie zawalczyło. Nikt tu z nikim nie rywalizował, zamiast tego dziewczyny stworzyły prawdziwy kobiecy krąg mocy. Dzieliły się doświadczeniami, wspierały i cieszyły z sukcesu koleżanek, które weszły do finału. Nasza gwiazda, aktorka i podróżniczka Monika Mariotti, ambasadorka kampanii „Cin&Cin Lubię Tak” wspierała i inspirowała wszystkie uczestniczki MSK. Pod koniec spotkania odbyła się również sesja zdjęciowa naszych Cosmogirls, do której przygotowały je wizażystki marki AVON, naszego partnera strategicznego, oraz styliści fryzur KEVIN.MURPHY. To był weekend silnych i pięknych kobiet! Z wielką przyjemnością przedstawiamy finalistki naszej akcji. Może ich historie staną się dla Ciebie inspiracją? A może do następnej edycji zgłosisz się właśnie Ty? Zapraszamy!

 

Aby zagłosować na wybraną finalistkę, kliknij TUTAJ

 

Dziewczyny zdecydowanie nie mogły narzekać na nudę. Przeczytaj, co działo się podczas półfinału!

 

Warsztaty beauty z AVON

To były 2 godziny w kobiecym raju pełnym najlepszych kosmetyków 🙂 Wizażystka marki AVON pokazała uczestniczkom, jak wykonać dzienny makijaż krok po kroku. Pod jej czujnym okiem każda z dziewczyn mogła wszystko przećwiczyć sama na sobie: dobrać odpowiedni podkład, cienie pasujące do koloru oczu, odcień szminki. Był nawet tutorial z konturowania – a to już wyższy poziom makijażowego wtajemniczenia. Wizażystka zdradziła również kilka urodowych trików: jeśli chcesz zachwycać kuszącymi ustami, pamiętaj o ich nawilżaniu. Możesz je szybko i łatwo zregenerować, jeżeli szczotkując zęby, wyszczotkujesz także wargi. Nawet jeśli ograniczasz się do makijażowego minimum, pamiętaj o podkreślaniu brwi. Nie pogrubiaj ich i nie przedłużaj, a jedynie uzupełniaj w nich braki. To zapewni ci świeży, naturalny look.

 

Warsztaty sommelierskie z marką Cin&Cin

Świat bąbelków nie ma już przed dziewczynami Cosmo tajemnic. A to za sprawą Alicji Turuk, sommelierki Centrum Wina, która niezwykle barwnie opowiedziała o historii i metodach powstawania win musujących, przy okazji obalając kilka mitów i rozprawiając się ze stereotypami dotyczącymi wina. Otóż… Każdy szampan to wino musujące, ale nie każde wino musujące ma prawo nazywać się szampanem. Jeśli otwieramy wino musujące, nie wzburzamy zawartości (po co ją rozlewać?). Kieliszek zawsze trzymamy za nóżkę (wówczas nie ogrzewamy nalanego wina, nie pozostawiamy śladów palców na kieliszku, wyglądamy bardziej elegancko). W przypadku win spokojnych (czyli takich bez bąbelków) nie jest istotne, czy butelka ma korek czy zakrętkę. Degustując wino najpierw oceniamy barwę, wąchamy, później lekko poruszamy kieliszkiem, by zawartość się napowietrzyła i jeszcze raz podziwiamy zapach, a dopiero potem poznajemy smak wina. Nie ma już twardych reguł, jakie wina podawać do jakich dań – jedyna zasada jaką powinniśmy się kierować, to reguła przyjemności.

  

Warsztaty HP „Spokojnie, to tylko komputer”

Jak sobie poradzić w kryzysowych sytuacjach z komputerem i jakie możliwości dają nowe technologie, mówił Grzegorz Staniszewski z HP. Gdy twój komputer zacznie płatać ci figle, zamiast szukać pomocy, wciśnij klawisze Windows+X. W menu, które się rozwinie, znajdź Menedżera Urządzeń: podpowie ci, co nie działa i co zrobić!

 

Warsztaty z butikiem podróżniczym Asia Dream Trips

Stroje z różnych regionów Indonezji i jej kulturę przybliżyli uczestniczkom Eko Dewanto z małżonką oraz Paulina Ufa z Ambasady Indonezji. Anna Majkutewicz z Asia Dream Trips opowiadała o Bali – na które będzie mogła się wybrać zwyciężczyni Mocnych Stron Kobiety. I jeśli możemy coś wziąć dla siebie z tych regionów, to poprosimy o batik (wielobarwny materiał) i kebayę (cieniuteńki kostium przypominający tunikę – super na upał).

 

Warsztaty Joga pięknej twarzy z Khrystyną Struk

Wystarczy 5 minut dziennie wykonywać ćwiczenia jogi twarzy, by poprawić jej kondycję – zdradza instruktorka jogi Khrystyna Struk. Masz chwilę? Zagryź ołówek lub długopis (który ma taką samą grubość na całej długości) i szeroko się uśmiechaj. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie okrężne ust i podnosi ich kąciki. Proste, prawda? Do dzieła!

 

Wisienka na torcie, czyli sesja zdjęciowa finalistek

W niedzielę, czyli ostatniego dnia półfinału, dziesiątka finalistek zaczęła przygotowywać się do profesjonalnej sesji zdjęciowej, której efekty możecie podziwiać w najnowszym numerze, a także na cosmopolitan.pl/msk. O perfekcyjny makijaż zadbały wizażystki AVON, a o uczesania dziewczyn – styliści fryzur marki KEVIN.MURPHY. Która stylizacja najbardziej przypadła Wam do gustu?

 

Zagłosuj na twoją ulubioną kandydatkę – kliknij TUTAJ

 

Zobacz fotorelację z półfinału: