Jeśli oglądałaś serial „Wednesday”, prawdopodobnie zostałaś z burzą emocji i poczuciem desperackiej chęci wzięcia udziału w Rave’N Ball. Nie ma wątpliwości, że wizerunek Wednesday Addams jest kluczową częścią serialu. Tradycyjnie może być postrzegana jako gotka, ale większość stylizacji widzianych na „Wednesday”, graną przez Jennę Ortegę , należy raczej do kategorii „miękki gotyk”. Tradycyjna gotycka stylizacja polega na podkreśleniu oczu i ust ciemnymi kolorami. Miękki gotyk natomiast jest bardziej zgodny z modną estetyką „Soft Girl”. Estetyka ta to świetny sposób na eksperymentowanie z czymś innym bez używania dużej ilości makijażu. Pozwala ludziom eksperymentować z wyglądem, który wcześniej był postrzegany jako „zarezerwowany dla określonej grupy ludzi”, czyli gotów.

Miękki gotyk: makijaż Wednesday Addams

Delikatny gotycki makijaż jest nowoczesny. McDonald podzieliła się produktami, których użyła do stworzenia idealnych ust Wednesday. To kredka do ust MAC Cosmetics w odcieniu Nightmoth i balsam Dr.PawPaw.

@victorialyn

Wednesday Addams Lip Combo & Dupes🖤💄Have you watched the series?! #makeup #beauty #wednesdayaddams #wednesday #jennaortega #wednesdaynetflix

♬ Goo Goo Muck – The Cramps

Wąska paleta kolorów miękkiego gotyku

Nie trzeba być ekspertem, aby zauważyć, że głównym kolorem gotyckiej garderoby jest czerń, z okazjonalnymi domieszkami bieli i szarości. Wednesday nosi mundurek szkolny Nevermore przez większość czasu. Według Refinery29 , projektantka kostiumów Colleen Atwood, chciała „świeżego spojrzenia” na stylizacje, które nosiły poprzednie odsłony Wednesday. Właśnie dlatego w 2022 roku widzimy ją w różnych odcieniach bieli, szarości i czerni zamiast tylko czerni.

Buty a miękki gotyk

Jeśli chodzi o buty, Wednesday najczęściej ma na sobie czarne, grube sznurowane buty. Victorialyn, użytkowniczka TikToka odkryła, że te mokasyny to sznurowane buty Prada Monolith, za które zapłacisz około 1250 dolarów. Istnieje wiele podobnych i tańszych rozwiązań. Sznurowania to kolejny kluczowy przykład unowocześnienia jej charakteru. Grube mokasyny i sznurowane buty są niezwykle popularnym wyborem butów w estetyce dark akademia – Wednesday zdecydowanie ma „ciemną” część stylu.

@victorialyn

How to dress like #wednesdayaddams 🖤I’m loving her style in this series! #wednesday #wednesdaynetflix #style #fashion

♬ Goo Goo Muck – The Cramps

Miękka gotycka estetyka serii skupia się bardziej na ubraniach niż na akcesoriach

Wednesday uwielbia duże białe kołnierzyki, kluczowy motyw w wielu jej scenach. W połączeniu z szarością i czernią, małe kropki bieli włączone do jej garderoby jeszcze bardziej ją wyróżniają.

Blanka Lipińska rozpuściła kwas w twarzy. Nie zamierza jednak całkowicie z niego rezygnować

Sonda

Makijaż Wednesday Addams

Oglądałaś serial "Wednesday"?