Badania naukowców, nie tylko tych amerykańskich, już wielokrotnie nas zadziwiały. Najnowsze znowu zaskakują, wynika z nich, że… mężczyźni boją się inteligentnych kobiet? Na to wygląda…

ZOBACZ TEŻ: 11 RZECZY, KTÓRYCH MOŻESZ NIE WIEDZIEĆ O SWOICH UBRANIACH

Badania zostały przeprowadzone przez naukowców z kilku znanych uniwersytetów (University of Buffalo, California Lutheran University i University of Texas). Wyniki opublikowano w listopadowym wydaniu Personality and Social Psychology Bulletin.

W eksperymencie wzięło udział 105 mężczyzn. W pierwszej części badań przedstawiono im potencjalne partnerki. Pierwsza grupa kobiet miała przewyższać ich inteligencją, druga miała reprezentować nieco niższy poziom niż oni. Poproszono panów, aby wyobrazili sobie, że wspomniane kobiety miałyby stać się ich potencjalnymi partnerkami. Co się okazało?

Niemalże jednogłośnie wykazali większe zainteresowanie kobietami, które były bardziej inteligentne niż oni. Druga część badania wskazała jednak zupełnie co innego… Następnie faceci mieli wyobrazić sobie życie z taką kobietą i okazało się, że zdecydowana większość… stchórzyła! Mężczyźni wykazali o wiele mniejsze zainteresowanie, gdy sytuacja miała przenieść się do rzeczywistości. Nie wykazali oni chęci do wymiany numerami telefonów, nie chcieli również planować randki.

Czyżby mężczyźni bali się inteligentnych kobiet?

Mężczyźni boją się inteligentnych kobiet?

Ładna i inteligentna, czyli… straszna?

Panów kręci inteligencja, ale – jak się okazuje – tylko na chwilę.