Moda w branży modelingowej na androgyniczną urodę nie przemija nadal. Kolejni modele i modelki udowadniają, że stereotypowe podejście do kanonu piękna i ideału męskiej czy kobiecej figury ulega zmianie. Coraz częściej wygrywa intrygujące połączenie tych cech.

ZOBACZ TEŻ: Model czy modelka? Androgeniczna uroda podbija modeling!

Udowodniła to przed kilkoma sezonami Andreji Pejić, androgyniczna modelka, która w zeszłym roku przeszła operację zmiany płci – z świetnie prosperującego androgynicznego modela stała się równie dobrze radzącą sobie w branży modelką. W ten specyficzny urodowy trend wpisali się także dwaj uczestnicy polskich edycji Top ModelMateusz Maga i Radek Pestka.

Teraz świat modelingu zwrócił się w stronę modelki, Rain Dove Dubilewski. Pochodząca z Nowego Jorku 26-latka przyciągnęła do siebie uwagę swoją niezwykłą urodą. Daleko jej jednak do kobiecego ideału kreowanego m.in. przez aniołki Victoria’s Secret

Mocno zarysowana szczęka, krótkie włosy, wyraźna oprawa oczu z gęstymi brwiami… Twarz modelki potrafi zwieść nawet najbardziej wprawne oko. Podobnie jak jej ciało, gdy tylko piersi Rain znikają z widoku. Nic dziwnego, że mierząca 187 cm wzrostu dziewczyna świetnie sprawdza się w męskiej roli, prezentując na wybiegach modę dla mężczyzn.

Dubilewski postanowiła pójść jednak krok dalej. Zmierzyła się z kobiecymi ideałem w wydaniu właśnie modelek VS. Pomogła jej w tym sesja zdjęciowa i zabawa z photoshopem. Dzięki serii zdjęć, w których ozdabia swoje ciało twarzami aniołków VS, pokazała inny wymiar kobiecości.

Nie tylko w tej kontrowersyjnej sesji Rain mierzy się z tematyką płci i ram im towarzyszącym. Na swoim instagramowym profilu modelka udowadnia, że płynne przejście od kobiecości do męskości jest w jej przypadku jedynie kwestią chwili.

Myślicie, że modelce uda zmienić się panujące kanony?

Mężczyzna czy kobieta? Rain Dove Dubilewski zmienia kanony

Mężczyzna czy kobieta? Rain Dove Dubilewski zmienia kanony

Mężczyzna czy kobieta? Rain Dove Dubilewski zmienia kanony

Mężczyzna czy kobieta? Rain Dove Dubilewski zmienia kanony