Kolejna MET Gala zbliża się już coraz większymi krokami. Do tegorocznego jej wydania zostały niecałe dwa tygodnie. Już niebawem kolejny raz będziecie mogły podziwiać wspaniałe kreacje, które na ten wieczór przygotują dla siebie gwiazdy.

Sądząc po temacie przewodnim, pod którym będzie odbywała się gala, zapowiadają się one wyjątkowo oryginalnie!

ZOBACZ TEŻ: Wypięte pupy i prześwity na MET GALA 2015

Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology – oto tytuł wystawy, która zostanie otwarta podczas gali w Metropolitan Museum of Art. Jej bazą – jak zapowiada Andrew Bolton, kurator Instytutu Kostiumów MET – będą coraz mniej wyraźnie różnice pomiędzy modą w wydaniu haute couture i prêt-à-porter. Kiedyś przebiegały one na linii sposobu tworzenia materiałów – ręczne vs. maszynowe. Teraz coraz częściej nowe technologie i materiały tworzone przy ich pomocy stają się znakami rozpoznawczymi mody wysokiej.

Podejście to znajdzie odzwierciedlenie w prezentowanych na wystawie elementach. Z zapowiedzi muzeum wynika, że zaproszeni goście będą mogli przyjrzeć się na żywo m.in. powstawaniu wzorów w druku trójwymiarowym.

ZOBACZ TEŻ: Fortuny zarobione w modzie

Przypomnijmy, że w 2015 tematem wystawy i gali było: China: Through the Looking Glass. Dzięki temu na czerwonym dywanie królowały orientalne akcenty powiązane z Chinami.

Jesteście ciekawe, jak w tym roku wypadną kreację z czerwonego dywanu?

MET Gala 2016 już za tydzień! Jej motywem przewodnim będzie...

MET Gala 2016 już za tydzień! Jej motywem przewodnim będzie...