W 2021 roku zestawienie słów męski i spódnica przestaje szokować. Tegoroczna Met Gala stała się niejako symbolem tego stwierdzenia. Dla miłośników mody jest punktem kulminacyjnym roku. Gala pod jednym dachem skupia najbardziej kultowe postaci z branży muzycznej, filmowej i artystycznej.

Spódnice męskie znalazły się w jesienno-zimowych kolekcjach Stefana Cooke’a, Ludovica de Saint Sernin i Burberry. Nosili je tacy celebryci jak Post Malone czy Bad Bunny. Harry Styles na łamach amerykańskiego magazynu Vogue ugruntował trend pozując do zdjęcia w dzianinowej spódnicy. Dla wielu światowych projektantów był to punkt wyjścia do włączenia spódnic męskich do swoich kolekcji na 2021 rok.

Elliot Page z zieloną różą w butonierce na Met Gali. Ważne przesłanie aktora

Dla wielu widok mężczyzny w spódnicy może być czymś niezwykłym. Jednak coraz więcej mężczyzn przyłącza się do kursu noszenia tego typu garderoby. Normalizacja użytkowania spódnic męskich jest na dobrej, lecz powolnej drodze. Mimo że ubranie nie powinno określać orientacji seksualnej danej osoby, mężczyźni, którzy decydują się na spódnice, są często dyskryminowani.

Męskie spódnice i suknie na Met Gali 2021

By zmienić negatywne postrzeganie mężczyzn w spódnicach, wielu celebrytów zdecydowało się włożyć spódnicę na tegoroczną Met Galę. Pete Davidson przyszedł na imprezę w czarno białym zestawie Thoma Browne’a. Troye Sivan zdecydował się na czarną suknię Altu World i diamentowy naszyjnik Cartier. W spódnicach pojawili się także raper Lil Uzi Vert, Lewis Hamilton, Kid Cudi i Virgil Abloh.

Billie Eilish wywiera nacisk na światowy rynek mody. Zgodziła się pojawić w tej sukni pod jednym warunkiem

 

 

Sonda

Męskie spódnice

Sądzisz, że męskie spódnice staną się normą i wpiszą do kanonu mody na zawsze?