„Bohemian” znaczy cygański, nie przywiązujący wagi do norm społecznych, wolny. Bohemian w modzie to styl łączący luzackie elementy surferskie, multikolorowość hipisów oraz wspomniany artyzm bohemy.

Styl charakteryzuje się wszelkiego rodzaju futrzanymi kamizelkami, kapeluszami, apaszkami, rzemykami, opaskami i biżuterią w dużych ilościach.

Czołowymi żeńskimi przedstawicielkami stylu są dwie brytyjskie ikony: Kate Moss oraz Sienna Miller, poza tym Mischa Barton, Nicole Ricchie oraz siostry Olsen. Zastanawiając się nad męskimi przedstawicielami stylu potocznie zwanego boho doszłam do wniosku, że ci w ogromnej większości wybierają na swoje partnerki również miłośniczki boho, który to nawiasem mówiąc jest stylem bardzo romantycznym.

Do rzeczy jednak.

Czołowym przedstawicielem boho jest ukochany przez wszystkie kobiety Johnny Depp. Aktor, którego kocha się za wielkie serce, naturalność, wrażliwość, genialne role, normalność, życie na południu Francji zamiast w gwiazdorskim Hollywood i za dziesiątki innych rzeczy w tym styl – artystyczny, niby niedbały, z podartymi jeansami, wyciągniętymi koszulami, rzemykami i kapeluszami. U jego boku piękna Vanessa Paradis (też boho), wcześniej wspomniana Kate Moss.

Kolejny romantyk to Adrien Brody. Ten niezwykle charakterystyczny aktor często pojawia się w tweedowych spodniach na szelki, białej koszuli, apaszce i kapeluszu.

Romantykiem był Heath Ledger – niezapomniany Batmanowski Joker. River PhoenixSneakers również nosił się „boho”.

Kate Moss poczynając od Deppa, przez związanego ze światem mody Jeffersona Hacka (założyciela Dazed & Confused) po Jamiego Hince’a (gitarzystę The Kills) wybiera przedstawicieli boho. Nicole Richie związała się z Joelem Maddenem (wokalistą Good Charlotte), a Sienna Miller spotykała się z aktorem Rhysem Ifansem. Jak widać podobieństwa łączą bohaterów pierwszych stron gazet. Czasem po drodze się rozpadają ale czasem powstają z tych podobieństw trwałe związki.

Marta Dudziak
www.bohovictim.blox.pl


A czy Wy chciałybyście, aby Wasz mężczyzna ubierał się w tym stylu?