Wszyscy wiemy już, że arystokraci – w szczególności Meghan Markle – zawsze ubierają się z intencją. Jej niedawny ukłon w stronę księżnej Diany nie jest przypadkiem. Promując szczepienia przeciwko COVID-19 księżna Sussex wraz z księciem Harrym pojawili się na Global Citizen Live w Nowym Jorku. Księżna subtelnie złożyła hołd Dianie za pomocą jednego akcesorium: jej ulubionej torby Dior.

Torebka Lady D-Lite w ręku Meghan to nowoczesna wersja Lady Dior, rozsławiona przez Dianę pod koniec lat 90-tych. Torebka, początkowo nazywana Chouchou, została podarowana Dianie przez pierwszą damę Francji, Bernadette Chirac. Diana nosiła ją podczas wielu okazji, w tym na gali Met, która skłoniła dom mody do zmiany nazwy kultowej torebki Lady Dior.

Czy książę William zastraszał Meghan Marke i Harry’ego?

Podczas gdy wybór Meghan honoruje Dianę , jej Lady D-Lite ma swój własny akcent: monogram „DSSOS”. Nawiązuje on do jej tytułu. Meghan Markle połączyła torebkę z białą sukienką Valentino z kwiatowymi aplikacjami, długim czarnym płaszczem oraz eleganckimi czarnymi czółenkami.

Joanna Opozda i Antek Królikowski potwierdzili ciążę! „Tak, to prawda, spodziewamy się dziecka”

W sukcesie torebki ważny jest nie tylko projekt, ale również osoba, która ją nosi. Weźmy na przykład torebkę Grace Kelly, którą gwiazda używała do ukrycia swojego ciężarnego brzucha przed paparazzi w 1956 roku. Torebka często widywana na ramieniu Jackie Onassis w latach 70. i 80., nazywana wewnętrznie w siedzibie Gucci „Jackie”, zanim została oficjalnie nazwana na cześć byłej pierwszej damy i ponownie wydana w 2020 roku. Lady Dior oryginalnie stworzona w 1995 roku, została podarowana Dianie, przez pierwszą damę Francji.

„[Lady Dior] stała się ikoną dzięki skojarzeniu z ukochanym przez tak wielu wzorem do naśladowania” – powiedziała kiedyś dyrektor kreatywna Diora, Maria Grazia Chiuri. Lady Dior jest jedną z 10 najlepiej sprzedających się luksusowych toreb, a Classic Lady Dior zazwyczaj zachowuje co najmniej 45 procent swojej ceny detalicznej. Co ciekawe sezon czwarty The Crown, który odnowił uznanie dla stylu Diany, zwiększył popyt na torebkę o 20 procent.

Sonda

Torebki

Jaki rodzaj torebki lubisz nosić najbardziej?