Gdy w październiku 2018 roku pałac Kensington ogłosił, że książę Harry i jego żona, Meghan Markle spodziewają się dziecka, wszyscy fani brytyjskiej monarchii z niecierpliwością oczekiwali dnia, w którym royal baby przyjdzie na świat. I wreszcie się doczekali – właśnie ogłoszono, że Meghan Markle urodziła chłopca!

Tę informację przekazano za pośrednictwem oficjalnego konta The Royal Family. Dziecko księcia Harry’ego i Meghan Markle przyszło na świat rankiem 6 maja. Póki co książęca para nie zdecydowała się pokazać zdjęcia swojego syna ani nie zdradziła jego imienia – zgodnie z tradycją i protokołem tę decyzję musi zaakceptować sama królowa Elżbieta. Wiadomo natomiast, że księżna Sussex czuje się dobrze, maluch waży 3,2 kg, a poród przebiegł bez komplikacji. W przeciwieństwie do księżnej Kate oraz księżnej Diany, Meghan Markle nie zdecydowała się na poród w szpitalu St. Mary’s w Londynie, w słynnym skrzydle Lindo. Dziecko księcia Harry’ego i jego żony przyszło na świat w domu książęcej pary.

Czy w związku z narodzinami dziecka powiększona rodzina księcia Harry’ego wyprowadzi się do Afryki? Takie spekulacje zaczęły krążyć w mediach jeszcze przed narodzinami chłopca. Pałac Kensington wydał nawet oficjalne oświadczenie w tej sprawie, ale, co ciekawe, ani nie potwierdził tych doniesień, ani im nie zaprzeczył. Przeprowadza książęcej pary do jednego z afrykańskich byłych kolonii Wielkiej Brytanii nie byłaby zbyt zaskakująca. Książę Harry sam określa Afrykę swoim drugim domem i spędził tam wiele czasu jako wolontariusz. Także diament w pierścionku zaręczynowym, który Harry podarował Meghan pochodzi z Afryki, a konkretnie z Botswany. To właśnie tam para po raz pierwszy mogła spędzić trochę czasu tylko w swoim towarzystwie i tam też się w sobie zakochała.

Póki co książę Harry, Meghan Markle oraz ich royal baby będą mieszkać w posiadłości Frogmore Cottage, która została specjalnie wyremontowana z myślą o nowych lokatorach. Czekamy zatem na pierwsze oficjalne zdjęcia syna księcia i księżnej Sussex i serdecznie gratulujemy!

Wyświetl ten post na Instagramie.

Meghan is officially on Maternity Leave! 👶🏻💗 Meg is over seven months pregnant with her and Prince Harry’s first child, but she hasn’t stopped her royal duties just yet. After the Duchess of Sussex attended the Commonwealth Day services at Westminster Abbey with the royal family on Monday, we began speculating whether the grand event marked the end of Meghan’s public appearances before giving birth, thus starting her maternity leave. However, the answer is a little more complicated than that. It may be a while before we see Meghan in public again, but she’s not exactly taking a break from work. „Her public engagements have finished” a Palace aide confirmed. „Meghan will continue working privately behind the scenes, taking meetings,” the source added. „She has also been using this period to catch up with those involved in her patronage-related endeavors.” As the Duke and Duchess of Sussex prepare for their baby, they’re also getting ready to move out of Kensington Palace and into Frogmore Cottage in Windsor. However, they have not relocated yet.

Post udostępniony przez Meghan Markle (@hrhofsussex)