To kropka nad i zimowych stylizacji. Nie wyobrażamy sobie wyjść bez niego z domu, zwłaszcza, gdy na zewnątrz robi się coraz chłodniej. Mimo jego praktycznego przeznaczenia, czyli ochrony przed zimnem, staramy się, aby wyglądał modnie. Jak wiązać szalik? Podpowiadamy najmodniejsze rozwiązania!

Jak nosić spódnice oraz sukienki zimą i nie zmarznąć? Zdradzamy tajemnicę!

Modny dodatek na zimę

Grube, dzianinowe, gładkie, z warkoczowym splotem? A może bardzo długie lub w formie chusty? Rozwiązań jest bardzo dużo! Które wybierzesz zależy tylko od Ciebie! Nie ma znaczenia, który z nich wybierzesz, najważniejsze, jak go zawiążesz. Jak zrobić to, by wciąż spełniał swoją rolę, lecz także wyglądał modnie? To możliwe! Pamiętaj jednak, że bardziej nonszalanckie sposoby wiązania szalika sprawdzą się w innych porach roku. Gdy za oknem panują minusowe temperatury, warto zadbać o opatulenie się miękkim materiałem, który ochroni nas przed zimnem. Podpowiadamy najmodniejsze wiązania szalika na 2021 rok.

Jak wiązać szalik? Klasycznie wciąż w modzie

Pamiętaj, że sposób wiązania szalika powinien współgrać ze stylizacją, którą masz na sobie. Do większości będzie pasować klasyczny węzeł. Przerzuć szalik przez kark, zostaw jeden koniec krótszy, a następnie owiń szyję i spuść drugi koniec z przodu. Takiej metody możesz użyć na szalikach średniej długości oraz apaszkach. Fantastycznie wygląda z płaszczem! Jeśli wieje mocniejszy wiatr, warto zawiązać go na supeł z przodu.

Jak wiązać szalik? Na jedno ramię

Ta metoda sprawdzi się zwłaszcza przy długich szalikach. Przy krótkich może się często rozwiązywać. Jeden koniec szalika połóż na okryciu wierzchnim, przełóż szalik wokół szyi i puść drugi koniec na plecy. Jeśli wybierzesz gruby sweter, cienkie wiązanie powinno lepiej chronić przed mrozem.

Jak wiązać szalik? Duży szal

Wiązanie szali jest większym wyzwaniem. Jeden koniec szala połóż na ramieniu, a następnie owiń się nim, tworząc coś w rodzaju ponczo. Wykorzystaj broszkę lub agrafkę, która utrzyma wszystko w miejscu. W ten sposób stworzysz fantastyczne ciepłe okrycie, które będzie chroniło nie tylko Twoją szyję!

6 kolorów, które dodadzą szyku Twojej zimowej garderobie. Tak powinna ubierać się każda dziewczyna kochająca modę

Jak wiązać szalik? Z paskiem

Szal możesz traktować także jako modne akcesorium. Wybierz długi model, który przerzucisz przez szyję. Następnie rozprostuj materiał po obu stronach, aby przypominał poły płaszcza. W talii przewiąż go paskiem, aby trzymał się w miejscu – gotowe! To rozwiązanie pomoże Ci ogrzać całe ciało, nie tylko szyję. To rozwiązanie możesz zastosować pod kurtkę ze stójką lub na wierzch cieńszego płaszcza.