Niecodziennie decydujemy się na grzywkę. Może być sposobem na wspaniałą metamorfozę, ale także na nieudany dzień. Warto skorzystać ze wskazówek, dzięki którym makijaż będzie perfekcyjnym dopełnieniem fryzury. Jeśli Ty też w ciągu pierwszych kilku minut z grzywką byłaś przerażona, jesteśmy tutaj, aby powiedzieć Ci, że wszystko będzie dobrze.

Mniej znaczy więcej

Jeśli zdecydowałaś się na grzywkę, możesz nosić mniej podkładu. W okolicach czoła zrezygnuj z niego w ogóle. Włosy nie będą mieszały się podkładem, co uchroni je przed dodatkowymi uszkodzeniami. Jeśli grzywka nie zasłania całego czoła, po prostu ogranicz ilość produktu lub wybierz krem tonujący. Perfekcyjne pokrycie uzyskasz dzięki zanurzeniu gąbki do makijażu w wodzie. Unikaj dużych ilości różu do policzków oraz bronzera.

ZOBACZ TEŻ: JAK SAMODZIELNIE OBCIĄĆ GRZYWKĘ?

Delikatne przydymienie

Posiadanie grzywki może zmienić całą Twoją twarz. To wspaniała stylizacja, która zwraca szczególną uwagę na Twoje oczy, zwłaszcza wtedy, kiedy makijaż jest wykonany prawidłowo! Brązowe i złote odcienie rewelacyjnie podkreślą głębie Twoich oczu. Delikatne smokey eyes są idealnymi „chwytaczami” uwagi! Ciemna maskara w dużych ilościach będzie wyglądała wybitnie!

Naturalne usta

Ponieważ większość uwagi będzie skupiona na Twoich oczach, wybieraj szminki w kolorze klasycznej czerwieni lub w kolorze nude. Grzywka powoduje, że twarz wygląda na nieco mniejszą dlatego, jeśli chciałabyś postawić na odważniejszą szminkę, makijaż oczu powinien być delikatniejszy. Proste.

ZOBACZ TEŻ: https://www.zeberka.pl/art/emily-ratajkowski-obciela-grzywke-zobaczcie-jak-wyglada-foto-42050

W zależności od długości grzywki należy inaczej akcentować najważniejsze atuty twarzy. Jeśli grzywka zasłania brwi, graj makijażem pod oczami. To zrównoważy Twój wygląd. Jeśli grzywka jest krótsza, zastanów się nad ostrym kocim okiem.

Są z nami grzywko-maniaczki?